اجاره 2 جزیره در آفریقا برای آموزش نظامی حوثی‌ها توسط ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرلشکر احمد سیف الیافعی، فرمانده منطقه نظامی چهارم در یمن فاش کرد که ارتش ملی این کشور طی چند روز گذشته، چندین کامیون بزرگ حامل سلاح‌های سنگین و متوسط و مهمات را در نزدیکی سواحل باب المندب کشف و مصادره کرده است.

قرار بود این سلاح‌ها ارسال شده از ایران به دست کودتگران حوثی و صالح برسد، اما با کشف آنها توسط ارتش ملی یمن ضبط و مصادره شد.

به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط ، ژنرال الیافعی در مصاحبه با این روزنامه گفت، تحقیقات نشان داده که این سلاح‌ها از دو جزیره در آفریقا که ایران آنها را برای آموزش نظامی حوثی‌ها اجاره کرده، تهیه شده و برای کودتگران در یمن ارسال شده بود.

دولت یمن تاکنون چندین محموله سلاح را که به صورت قاچاق توسط سپاه پاسداران و برخی دستگاه‌های نظامی ایران برای حوثی‌ها ارسال شده بود، کشف و ضبط کرده است.

چند ماه پیش یک ناو نیروی دریایی استرالیا، مقداری سلاح‌ گوناگون که ایران قصد ارسال آن به یمن را داشته کشف و ضبط کرد.

مسئولان ناو استرالیایی پس از تحقیق اعلام کردند، این سلاح‌ها که بوسیله یک کشتی ماهیگیری حمل می‌شد، از ایران و به مقصد حوثی‌ها در یمن ارسال شده بود.

ناو «اچ ام ای اس داروین» از نیروی دریایی استرالیا هنگام گشت‌زنی در 275 کیلومتری سلطنت‌نشین عمان، این کشتی ماهی‌گیری بدون پرچم را متوقف کرد و در بازرسی آن، مجموعه‌ای از سلاح‌های گوناگون، از جمله نزدیک به دوهزار عدد تفنگ ای کی-47 و یکصد خمپاره‌انداز را کشف و ضبط کرد.

به گفته نیروی دریایی استرالیا، این سلاح‌ها از سوی جمهوری اسلامی ایران ارسال شده‌ و قرار بود از طریق سواحل سومالی در اختیار شبه‌نظامیان حوثی در یمن قرار داده شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید