26 شبه نظامی افغان وابسته به سپاه پاسداران در سوريه کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

26 تن از شبه‌نظاميان افغان وابسته به سپاه پاسداران ايران طى چند روز گذشته در مناطق سوریه کشته شدند.

رسانه‌هاى ايرانى از جمله ایسنا، بسیج نیوز، میزان، دفاع پرس گزارش دادند که، طى چند روز اخير جنازه 26 تن از لشکر فاطميون که از افغانی های وابسته به سپاه پاسداران ایران تشکیل می شود، در درگیرهای سوريه جان خود را از دست دادند.

اکثر این افراد در روستاهای اطراف شهر‌های دماوند و ورامین از توابع استان تهران دفن شده‌اند. این امر مدتی است مورد اعتراض برخی رسانه‌های ایرانی قرار گرفته است. به گفته آنها این افراد یا به طرز غریبانه و بدون اطلاعرسانی در شهرهای بزرگ مانند تهران یا در روستاهای و شهرهای کوچک دفن می‌شوند.

تاکنون حدود 1400 نفر از افراد اعزامی توسط سپاه پاسداران ایران، که بیش از نیمی از آنها شبه نظامیان افغان لشکر فاطمیون و تیپ زینبیون پاکستانی‌ها بوده اند در درگیری‌های سوریه جان خود را از دست داده‌اند.

بسیاری از جوانان افغان مقیم ایران پس از فرار از این کشور به رسانه‌های خارجی؛ گفته‌اند که مسئولین ایران با فشار و تطمیع مالی و تهدید به اخراج از این کشور آنها را وادار به رفتن به سوریه می کنند.

در همین راستا یک سال پیش تعدادی از شخصیت‌های سیاسی و مذهبی افغانستان طی نامه‌ای از مقامات ایرانی خواستند از اعزام افغان‌های مقیم ایران برای جنگ به سوریه خودداری کنند.


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید