سعودی: بغداد درخواست ما را برای حمایت از سفارتمان نادیده گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ثامر السبهان، سفیر سعودی در عراق در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط اعلام کرد که سفارت پادشاهی سعودی پس از دریافت تهدیدهایی، خواستار ارسال خودروهای زره پوش برای حمایت سفارت شد اما دولت بغداد این درخواست را نادیده گرفت.

السبهان گفت که این درخواست 6 ماه پیش به دولت عراق ارسال شده است اما هیچ پاسخی دریافت نشده است.

وی گفت که بر اساس اطلاعات به دست آمده، تهدیدها از سوی جریان های سیاسی وابسته به ایران صورت می گیرد. السبهان افزود که پس از این تهدیدها خواستار انجام همه اقدامات لازم برای حمایت از سفارت شد.

از سوی دیگر، السبهان گزارش های مغرضانه برخی رسانه های عراقی درباره دیدار وی از زندان های عراق و ملاقات با سعودی های مرتبط با داعش را نفی کرد.

او در این باره گفت : دیدار من از زندانیان سعودی در عراق، نادرست است با وجود اینکه بر اساس توافقنامه های بین المللی می توانیم به زیارت آنها برویم.» او تاکید کرد که همه زندانیان سعودی در عراق به اتهام تروریسم زندانی نیستند.

السبهان با تاکید بر اینکه باید برای سعودی های زندانی در عراق دادگاههای عادلانه برگزار شود بیان داشت که عراق حق دارد احکام صادره در حق هر سعودی که بر خلاف قوانین آن کشور عمل کند را اجرا کند.

او شمار سعودی های موجود در زندان های عراق را نزدیک به هفتاد نفر ذکر کرد که به اتهام های مختلفی در این کشور زندانی هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید