پیشمرگه‌های کُرد برای شرکت درعملیات آزادسازی موصل آماده می‌شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای پیشمرگه کُردستان عراق، برای شرکت در نبرد آزادسازی موصل از چنگال سازمان دولت اسلامی «داعش»، آماده می شوند.

شبه نظامیان داعش در ماه ژوئن سال 2014 طی هجومی گسترده توانستند نیروهای عراقی مستقر در شهر را شکست دهند و موصل دومین شهر عراق را به کنترل خود درآورند.

به گزارش العربیه به نقل از منابع نظامی عراقی، نقش پیشمرگه‎های کرد هجوم از محور شمالی شهر موصل خواهد بود.

طبق این گزارش در عملیات آزادسازی موصل نیروهای عراقی از محور جنوب و شرق و پیشمرگه‌های کرد از محور شمالی وارد این شهر خواهند شد.

در همین حال روز گذشته آشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا در یک سفر غیر منتظره برای دیدار و رایزنی سیاسی و نظامی با مقامات عراقی وارد بغداد شد.

وی اعلام کرد که ایالات متحده 560 نظامی جدید به عراق اعزام خواهد کرد.

کارتر افزود:«اعزام این تعداد از نظامیان جدید در چارچوب کمک‌های آمریکا به عراق برای آزادسازی موصل مرکز استان نینوی از اشغال داعش صورت می گیرد.

با اعزام این تعداد نظامی جدید آمار نیروهای آمریکایی در عراق به 4600 سرباز و افسر رسیده است.

حزب کارگران کردستان «پ.ک.ک» ضمن اشاره به لزوم حمایت از نیروهای امنیتی عراق و نیروهای کرد پیشمرگه در آزادسازی موصل از اشغال داعش، برای مشارکت در عملیات ازادسازی این شهر اعلام آمادگی کرد.

به گزارش «اخبار العراق»، اکید کلاری سخنگوی "پ.ک.ک" در سنجار، در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد نیروهای این حزب برای شرکت در عملیات آزادسازی موصل آماده‌ می شوند».

وی افزود :«نیروهای این حزب پیش از این در عملیات آزادسازی مناطق تلعفر، کرکوک و مخمور نیز مشارکت کردند. ما آماده‌ایم تا هماهنگی‌های لازم را با تمامی نیروهای مشارکت‌کننده در آزادسازی موصل به عمل آوریم».

گفتنی است که حزب کارگران کردستان «پ.ک.ک» به دلیل بکارگیری روش نبرد مسلحانه برای مبارزه از سوی بسیاری از کشورها به‌عنوان گروه تروریستی شناخته می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید