بمباران کاروان‌های حامل سلاح حوثی‌ها توسط جنگنده‌های ائتلاف عربی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع نظامی یمن روز سه شنبه 12 ژوئیه اعلام کردند، جنگنده‌های ائتلاف عربی به رهبری سعودی، کاروان‌های حامل اسلحه برای شبه نظامیان حوثی‌ در اطراف منطقه «میدی» را به شدت بمباران کردند.

طبق این گزارش جنگنده های ائتلاف توانستند این کاروان ها که حاوی اسلحه ای مانند گلوله های توپخانه موشک و خمپاره بود کاملا منهدم کردند.

پیشتر جنگنده‌های ائتلاف عربی مواضع شبه نظامیان حوثی و گارد ریاست جمهوری صالح دیکتاتور مخلوع یمن را در منطقه مرزهای میدی بمباران کرده بودند.

گارد ریاست جمهوری صالح و شبه نظامیان حوثی طی هفته های گذشته برای چندین بار تلاش کردند که وارد خاک سعودی شوند اما تلاش آنها با شکست مواجه شد.

حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف عربی علیه کودتاگران حوثی در مناطق مختلف همچنان ادامه دارد.

مقام هاى سياسى و نظامی یمن در هفته گذشته بر نزدیک شده زمان آزادسازی صنعا و شکست حوثی‌ها در جبهه‌های مختلف تاکید کردند.

در همین راستا سرلشگر محمد علی المقدشی رئیس ستاد نیروهای مسلح یمن روز دوشنبه اعلام کرد، ارتش ملی و مقاومت مردمی توانستند در فاصله‌ای کوتاه استان استراتیژیک اجوف با همه جغرافیای وسیعی آن را از وجود حوثی‌ها آزاد سازند.

وی افزود:«نیروهای مسلح و مقاومت مردمی یمن در مدت زمان کوتاه به پیروزی‌های مهمی را در استان‌های مختلف دست یافتند و اکنون نیز به استان‌های عمران و صعده که دژ حوثی‌ها است، نزدیک شدند.

المقدشی این سخنان را هنگام بازدید از واحدهای ارتش و نیروهای مقاومت مردمی در خط مقدم جبهه جنگ در استان الجوف در مصاحبه با خبرگزاری رسمی یمن «سبا» ایراد کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید