اعلام آمادگی نتانیاهو برای ملاقات با محمود عباس در قاهره

اسرائیل نقش مصر در مذاکرات صلح را بر ابتکار فرانسه ترجیح می‌‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز یکشنبه اعلام کرد، برای شرکت در نشستی سه جانبه با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر در چارچوب تلاش های منطقه‌ای برای صلح که قاهره میزبان آن باشد موافق است.

این اظهارات نخست وزیر اسرائیل روز یکشنبه در کنفرانس خبری مشترک که با سامح شکری، وزیر خارجه مصر در تل آویو داشته ایراد کرد .وزیر خارجه مصر در این کنفرانس گفت:« ادامه وضع موجود در مناطق فلسطینی ا امکان پذیر نیست و مصر از راه حل تشکیل دو دولت مستقل فلسطینی و اسرائیلی که به صلح، ثبات و آرامش خاورمیانه کمک می کند، حمایت می کند.

سامح شکری در سفرش به اسرائیل هشدار داده که تا زمانی که درگیری با فلسطینی‌ها ادامه داشته باشد دورنمای صلح و ثبات از دسترس اسرائیل دورتر خواهد رفت.

وی افزود : موجودیت دو کشور مستقل اسرائیلی و فلسطینی در کنار هم ممکن است.

به گفته زیاد الحلبی خبرنگار العربیه در شهر قدس، نخست وزیر اسرائیل تشکیل یک کنفرانس صلح منطقه ای در مصر را بر ابتکار فرانسه ترجیح می دهد از نظر اسرائیلی ها طرح فرانسه تلاشی بین المللی برای تحمیل یک راه حل برای پایان دادن به نزاع فلسطینی - اسرائیلی است به همین دلیل نتانیاهو از وزیر امور خارجه مصر که برای اولین بار از سال 2007 به طور رسمی به اسرائیل سفر می کند، به گرمی استقبال کرد.

سفر سامح شکری در راستای پیشنهاد عبدالفتاح السیسی برای از سر گیری مذاکرات صلح میان فلسطینی ها و اسرائیلی ها صورت می گیرد.

عبدالفتاح السیسی از همه احزاب اسرائیلی خواسته بود که برای قبول تشکیل دو دولت اسرائیل و فلسطین دیدگاههای خود را یکی کنند.

طبق این گزارش، شکری در این سفر علاوه بر بررسی مسئله صلح فلسطینی - اسرائیلی مسائل دیگری مانند خطر داعش در صحرای سینا ومسئله از سر گیری روابط اسرائیل و ترکیه وتاثیر آن بر اوضاع قزه را با اسرائیلی ها بررسی خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید