منصور هادی با فرستاده ویژه سازمان ملل در ریاض ملاقات می کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع العربیه روز دوشنبه 11 ژوئیه 2016 گزارش دادند که اسماعیل اولد شیخ احمد فرستاده ویژه سازمان ملل برای یمن امروز با عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری در ریاض دیدار خواهد کرد.

ملاقات فرستاده ویژه سازمان ملل متحد با هادی در راستای تلاش جامعه بین المللی برای نجات مذاکرات صلح در کویت و نیز پایان دادن به بحران یمن که با کودتای حوثی‌ها و صالح در این کشور آغاز شد.

عبدربه منصور هادی رئيس جمهوری یمن روز یکشنبه تهدید کرد که چنانچه فرستاده سازمان ملل بخواهد خارج از چارچوب قطعنامه سازمان ملل متحد مذاکرات را ادامه دهد، دولت یمن در مذاکرات شرکت نخواهد کرد.

رئیس جمهور یمن، روز یکشنبه بار دیگر تاکید کرد که هر گونه پیشنهاد برای تشکیل «دولت وحدت ملی» قبل از اجرای کامل قطعنامه 2216 شورای امنیت که بر خروج شبه نظامیان حوثی از شهرها و استان‌ها و تحویل سلاح و نهادهای دولتی و پایان دادن به کودتا تاکید دارد، از سوی دولت یمن قابل قبول نیست.

فرستاده ویژه سازمان ملل اخیرا پس از به بن بست رسیدن مذاکرات صلح یمنی ها در کویت یک نقشه راهی را برای از سرگیری مذاکرات به طرف های یمنی ارائه داد این طرح از سوی دولت یمن مورد قبول واقع شد.

در همین حال عبدالملک المخلافی وزیر خارجه و نخست وزیر و رئیس هیئت مذاکره کننده از سوی دولت یمن در کویت گفت که «نقشه راه» ارائه شده از سوی ولد الشیخ فرستاده سازمان ملل با شرایط و توافق های صورت گرفته در مذاکرات کویت منافات دارد لذا این طرح از سوی دولت یمن تأیید نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید