مخالفان حکومت سوریه عملیاتی جدید در شهر حلب آغاز کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیده‌بان حقوق بشر سوریه و منابعی از اپوزیسیون مسلح مخالف حکومت بشار اسد اعلام کردند که جنگجویان مخالف روز دوشنبه ۱۱ ژوئیه، حمله‌ای در مرکز منطقه تاریخی شهر حلب آغاز کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این حمله در واکنش به قطع یکی از جاده‌های اصلی تحت کنترل مخالفان توسط نیروهای دولتی صورت می‌گیرد.

در این حمله، برخی از مناطق تحت کنترل نیروهای دولتی در حلب، گلوله باران شد و پس از آن، درگیری‌های شدید خیابانی آغاز شد.

این حمله چند روز پس از آن آغاز می‌شود که نیروهای دولتی به سمت جاده الکاستیلو پیشروی کرده و آن را زیر آتشبار خود گرفتند. مخالفان از این جاده برای ورود و خروج از مناطق تحت کنترل خود در حلب و امدادرسانی به آن‌ها استفاده می‌کنند. قطع جاده کاستیلو باعث شده که حدود ۲۵۰هزار سکنه مناطق در کنترل مخالفان، تقریبا در محاصره قرار بگیرند.

حلب که پیش از جنگ داخلی سوریه بزرگترین شهر این کشور بود، به یکی از میدان‌های اصلی جنگ تبدیل شده است؛ به ویژه پس از به بن ‌بست رسیدن مذاکرات صلح سوریه و بی نتیجه ماندن تلاش‌ها برای آتش‌بس، جنگ در این شهر تشدید شده است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش داده است که صبح نیروهای مخالفان، بیش از ۳۰۰ خمپاره به مناطق بخش غربی حلب که در کنترل نیروهای دولتی است شلیک کردند. این حملات به کشته شدن دستکم ۵ تن و زخمی شدن حدود ۱۲ تن دیگر انجامید. تلویزیون دولتی سوریه گزارش داده است که هشت تن در این حملات کشته شدند و شماری از ساختمان‌ها منهدم شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم