یمنی‌ها اجازه برپایی دولتی فارسی را در یمن نخواهند داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رئیس جمهور یمن ضمن تهدید به تحریم مذاکرات صلح، تاکید کرد: یمنی‌ها اجازه برپایی دولتی فارسی را در یمن نخواهند داد.

عبدربه منصور هادی گفت: اگر سازمان بین‌الملل در مذاکرات صلح یمن که در کویت انجام می‌شود، بخواهد دیدگاه خود را تحمیل کند، او مذاکرات را تحریم خواهد کرد، زیرا که یمنی‌ها اجازه برپایی دولتی فارسی را در یمن نخواهند داد. او همچنین وعده داد، به زودی صنعا را از دست کودتاچیان پس خواهد گرفت.

رئیس جمهور این سخنان را در اولین دیدارش از استان مارب، بعد از کودتای شبه‌نظامیان بر علیه دولت قانونی، ابراز کرد. سفر "محسن الاحمر" نائب رئیس و چند تن از وزیران، هادی را همراهی می‌کردند.

وی افزود: ما به کودتاگران مشروعیتی را که از طریق مذاکرات کویت، در پی آن هستند، نخواهیم داد. ما روز گذشته با سازمان ملل بودیم و آنها می‌خواهند ما دولت ائتلافی تشکیل دهیم.

عبدربه منصور هادی ضمن تشکر از ائتلاف نظامی عربی و خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز، گفت که ملک سلمان به او گفته است که عملیات طوفان اراده (عاصفه الحزم) تنها به یمن محدود نمی‌شود و همه منطقه و همه جهان اسلام را شامل می‌شود.

رئیس جمهور یمن و نائبش به جبهه‌های نبرد در مارب سرکشی کرده و از مقر فرماندهی ائتلاف نظامی عربی و ارتش ملی یمن دیدن کرد. این دیدار در راستای آماده‌سازی برای نبرد آزادسازی صنعا از سیطر شبه‌نظامیان حوثی است.

در روزهای گذشته ارتش ملی و نیروهای مقاومت ملی، بخش‌های زیادی از استان جوف را بازپس گرفته و شوشیان را از آن بیرون رانده‌اند.

بنا به گفته رئیس ستاد مشترک، ارتش در حال آماده شدن برای نبرد "حرف سفیان" در عمران و همچنین ورود به صعده است.

همزمان نبردهای شدیدی میان ارتش ملی و نیروهای مقاومت مردمی از سویی و شبه‌نظامیان حوثی از سوی دیگر در منطقه "نهم" در جریان است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید