پسر اسامه بن‌لادن تهدید به گرفتن انتقام خون پدرش کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حمزه، پسر اسامه بن‌لادن رهبر پیشین گروه القاعده تهدید کرد که انتقام خون پدر خود را از ایالات متحده آمریکا خواهد گرفت.

مجموعه «سایت» که متخصص رصد کردن شبکه‌های اجتماعی تندروها است، نوشته که حمزه بن لادن در یک فایل صوتی ۲۱ دقیقه‌ای با عنوان «همه ما اسامه هستیم»، متعهد به ادامه جنگ گروه جهانی القاعده علیه ایالات متحده و هم‌پیمانانش شد.

حمزه افزود: «به حمله به شما و هدف قراردادنتان در کشورتان و خارج از آن در پاسخ به ظلم اعمال شده علیه مردم فلسطین، افغانستان، شام‌(سوریه)، عراق، یمن، سومالی و دیگر کشورهای اسلامی که از ظلمتان رهایی نیافته‌اند، ادامه می‌دهیم».

اسامه بن‌لادن در سال ۲۰۱۱ در مخفی‌گاهش در پاکستان توسط نیروهای ویژه آمریکایی کشته شد؛ ضربه‌ای سخت به گروه القاعده که عامل حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ در آمریکا بود.

در اسنادی که از مخفی‌گاه بن‌ لادن مصادره شده و ایالات متحده سال گذشته بخش‌هایی از آن را منتشر کرد، آمده است که معاونان بن لادن سعی کردند او را با پسرش حمزه که در ایران حضور داشت، گردهم بیاورند.

انستیتوی بروکینگز می‌گوید حمزه که اکنون در حدودا بیست و پنج ساله است، پیش از حملات ۱۱ سپتامبر، همراه پدرش در افغانستان زندگی می‌کرد و پس از حمله آمریکا به این کشور، پدرش را در پاکستان همراهی کرد تا این‌که به ایران رفت.

ایمن الظواهری رهبر کنونی القاعده، سال گذشته در پیامی صوتی، حمزه را معرفی کرد و او را صدای جوان القاعده توصیف کرد. این در حالی است که رهبران کهنسال القاعده، با دشواری‌هایی در جذب جوانان روبرو هستند.

بروس ریدل از انستیتوی بروکیگنز می‌گوید: «حمزه چهره‌ای جدید از القاعده ارائه می‌دهد که با بنیانگذار گروه، ارتباط مستقیم داشت. او دشمنی آشکار و خطرناک است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم