داعش یک چهارم مناطق تحت تصرف خود را در ۱۸ ماه گذشته از دست داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شرکت تحقیقاتی ای.اچ،اس، یکشنبه ۱۰ ژوئیه اعلام کرد که گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، حدود یک چهارم مناطق تحت تصرف خود را در عراق و سوریه طی ۱۸ ماه گذشته از دست داد و انتظار می‌رود که این گروه، بر شدت حملات خود علیه غیر نظامیان در ماه‌های آینده بیافزاید.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ای.اچ.اس می‌گوید که مساحت سرزمین‌های تحت تصرف داعش، از ۹۰۸۰۰ کیلومترمربع در ژانویه ۲۰۱۵، یعنی شش ماه پس از اعلام برپایی خلافت اسلامی در سوریه و عراق، به ۶۸۳۰۰ کیلومتر مربع کاهش یافته است.

این گزارش می‌افزاید که این مساله، باعث شد گروه داعش بر شدت حملات خود به اهداف غیر نظامی در خاورمیانه و اروپا بیافزاید و انتظار می‌رود این حملات بیشتر هم بشود.

کولومپ ستارک تحلیلگر برجسته در شرکت ای.اچ.اس و تحلیلگ ارشد در دیده‌بان جنگ وابسته به شرکت در این باره می‌گوید: «با کاهش مساحت‌های سرزمین خلافت داعش و پس از آن‌که به سرعت مشخص می‌شود که پروژه حکومت داری‌اش در حال شکست است، این گروه در حال بازنگری در اولویت‌های خود است».

او افزود‌: «با توجه به این مساله، با کمتل تاسف ما افزایش حملات داعش که شمار زیادی از مردم و زیرساخت‌ها در عراق، سوریه و خارج از این دو کشور را هدف قرار می‌دهد، پیش‌بینی می‌کنیم».

باز پس گیری شهر فلوجه از تصرف شبه‌نظامیان داعش، باعث شد که این گروه بر شدت بمب‌گذاری‌های خود بیافزاید. یکی از آخرین این حملات هفته پیش در یک منطقه پر ازدحان بغداد روی داد و بیش از ۳۰۰ تن را کشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید