ارتش ملی یمن از آزادسازی قریب الوقع استان‌های صعده وعمران خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سرلشگر محمد علی المقدشی رئیس ستاد نیروهای مسلح یمن روز یکشنبه 10 ژوئیه 2016 اعلام کرد که ارتش ملی و مقاومت مردمی توانستند در فاصله‌ای کوتاه استان استراتیژیک اجوف با جغرافیای وسیعی که دارد از وجود شبه نظامیان حوثی آزاد سازند.

المقدشی گفت:«نیروهای مسلح و مقاومت مردمی یمن در مدت کوتاه پیروزی‌های مهمی را در استانهای مختلف محقق کردند و اکنون نیز به استان‌های عمران و صعده که دژ حوثی ها به شمار می آید، نزدیک شدند.

به گزارش تلویزیون العربیه، المقدشی این سخنان را هنگام بازدید از واحدهای ارتش و نیروهای مقاومت مردمی در خط مقدم جبهه جنگ در استان الجوف در مصاحبه با خبرگزاری رسمی یمن «سبا» ایراد کرده است.

المقدشی در بازدید از واحدهاتی رزمی ارتش با فرماندهان نظامی از جمله سرتیپ امین الوائلی و دیگر فرماندهان واحدهای نظامی و همچنین فرماندهان مقاومت مردمی دیدار و گفت وگو کرد.

سرلشکر المقدشی در باره روند جنگ در مناطق المتون، المصلوب و حام واقع در شمال الجوف با فرماندهان واحدها به بحث و گفت وگو پرداخت.

المقدشی همچنین از برخی مراکز دولتی در منطقه المدیریه، المتون وجبال حام که اخیرا از دست حوثی ها آزاد شد، بازدید کرد.

در همین حال وزیر خارجه یمن روز گذشته در مصاحبه‌ای اعلام کرد که نیروهای ارتش و مقاومت مردمی به زودی صنعا پایتخت این کشور را آزاد خواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم