وزیر خارجه یمن: به زودی وارد صنعا می شویم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالمالک المخلافي، وزیر امور خارجه یمن، روز شنبه در مصاحبه‌ای گفت که نیروهای ارتش و مقاومت مردمی به طور چشمگیری به صنعا نزدیک شده و تمام مناطق اطراف پایتخت به زودی با دولت قانونی و مشروع یمن اعلام همبستگی خواهند کرد.

المخلافی گفت:« اسماعیل اولد شیخ احمد، فرستاده سازمان ملل برای یمن به زودی به ریاض سفر خواهد کرد و با عبدربه منصور هادی رئيس جمهوری یمن و بقیه مقامات حکومت مشروع یمن ملاقات خواهد کرد تا در باره تمام مسائل مربوط به مذاکرات کویت و نقشه راه که هنوز هیچ توافقی در باره آن اتخاذ نشده گفتگو خواهد کرد».

وزیر امور خارجه یمن و رئیس هیئت نمایندگی دولت این کشور در مذاکرات کویت روز گذشته اعلام کرد، ملک سلمان در دیداری که با عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن داشت، گفته است، در صورت شکست مذاکرات کویت عملیات نظامی «توفان قاطعیت» تا بازگشت دولت مشروع و قانونی یمن ادامه خواهد داشت».

وی در مصاحبه‌ای با روزنامه "شرق الاوسط"، گفت:«اعتماد ما به اسماعیل ولد شیخ احمد فرستاده سازمان ملل متحد متزلزل شده است، به خصوص پس از ارائه پیش نویس طرح جدید «نقشه راه» وی که پیش از اعلام رسمی نتایج مذاکرات کویت ارائه شده است».

وزیر خارجه یمن گفت:«اسماعیل ولد الشیخ احمد قبل از ارائه طرح جدید «نقشه راه» با دولت یمن مشورت نکرده است».

وی افزود:«این طرح قبلا از سوی دولت رد شد زیرا دولت یمن بارها اعلام کرد که پیش شرط هر طرحی اجرای قطعنامه های شورای امنیت خواهد بود که حوثی ها را ملزم به تسلیم سلاح و خروج از نهادهای دولتی در صنعا کرده است».

المخلافی گفته است که مذاکرات کویت پس از سپری شدن بیش از دوماه به علت کارشکنی حوثی‌ها به هیچ نتیجه‌ای مطلوبی نرسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید