سعودی هویت عاملان هجوم انتحاری در نزدیکی مسجد النبی و القطیف را مشخص کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شامگاه پنج‌شنبه، وزارت کشور پادشاهی سعودی، هویت بمب‌گذاران انتحاری را که دوشنبه گذشته، حملات تروریستی به مسجد النبی در مدینه و مسجدی در قطیف را انجام داده‌اند، مشخص کرد.

سخنگوی امنیتی وزارت کشور اعلام کرد:" در ادامه بیانیه منتشر شده در تاریخ 1437/9/29هـ درباره مشکوک شدن نیروهای امنیتی به فردی که از محوطه پارکینگ خودروهای زائران، به سمت مسجد النبی در حال حرکت بود و هنگامی که ماموران جلوی او را متوقف کردند، با منفجر کردن کمربند انفجاری، سرباز محمد بن معتاد هلال المولد، سرباز هاني بن سالم سليم الصبحي، سرباز عبدالمجيد بن عبدالله عوده الحربي و سرباز عبدالرحمن بن ناجي سليم الجهنی را به شهادت رساند، -خداوند آنها را قرین رحمت کرده و به عنوان شهید بپذیرد- ادامه تحقیقات درباره این عمل جنایتکارانه و عملیات تروریستی دیگری که در نزدیکی یکی از مساجد مجاور بازار میاس در استان القطیف رخ داد، منجر به نتایج زیر شد.

سرباز وظیفه شهید در نزدیکی حرم نبوی

اول:
اقدامات احراز هویت نشان داد که عامل این جنایت تروریستی در مدینه منوره، "نائر مسلم حماد النجیدی البلوی" شهروند 26 ساله سعودی است که سابقه مصرف مواد مخدر نیز دارد.

دوم:
اقدامات احراز هویت نشان داد، عاملان انفجار تروریستی استان قطیف افراد ذیل هستند.

1. عبدالرحمن صالح محمد، 23 ساله. او از کسانی است که در سال 1435 به دلیل مشارکت در تجمعاتی عئوامفریبانه كه خواهان آزادی دستگیرشدگان برای مسائل تروریستی بودند، بازداشت شده بود.

2. إبراهيم صالح محمد العِمِر 20 سالهپ3. عبدالكريم إبراهيم محمد الحسِنِي.

3-همه این افراد مدرک شناسایی ملی نداشته‌اند.

عامل انتحاری

سوم:
با آزمایش آثار به جا مانده از انفجار، ماده انفجاری نیتروگیلیسیرین کشف شد. این ماده مشابه موادی است که از بقایای آثار انفجار توقف‌گاه خودروها در بیمارستان سلیمان فقیه در جده کشف شده است. نهادهای ذیصلاح کماکان در حال تکمیل آزمایش‌های مربوطه هستند.

چهارم:
در ارتباط با جنایت‌های تروریستی که در مدینه منوره و استان‌های جده و قطیف رخ داد، 19 نفر به دلیل وجود مدارک و شواهد دال بر ارتباط آنها با این جنایات، دستگیر شده‌اند که هفت تن از آنان شهروند سعودی و 12 تن دیگر پاکستانی هستند.

نیروهای امنیتی کماکان در حال انجام وظایف خود، برای ادامه تحقیق درباره این جنایات هستند و به امید خدا، یافته‌های جدید در بیانیه‌های دیگری اطلاع‌رسانی خواهد شد. والله ولي التوفيق"

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید