جنگجویان حمایت شده از آمریکا وارد آخرین شهر تحت تصرف داعش در مرز با ترکیه شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که جنگویان حمایت شده از سوی ایالات متحده آمریکا، وارد شهر منبج تحت تصرف گروه دولت اسلامی موسوم به داعش شدند.

این شهر، آخرین شهر واقع در نزدیکی مرزهای ترکیه در شمال سوریه است که در تصرف داعش قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید که با پیشروی جدید، نیروهای ائتلاف سوریه دموکراتیک، به یک کیلومتری شهر منبج رسیده‌اند.

ائتلاف سوریه دموکراتیک از جنگجویان عرب و کُرد تشکیل شده است. پیش از یک ماه است که این ائتلاف بر شدت حملات خود برای بیرون راندن شبه‌نظامیان داعش از منبج افزوده است. جنگجویان این ائتلاف از پشتیبانی هوایی جنگنده‌های ائتلاف بین‌الملل به رهبری آمریکا برخوردارند.

شبه‌نظامیان داعش در شهر منبج به شدت از خود مقاومت نشان می‌دهند و بارها، ضد حمله‌هایی را علیه جنگجویان ائتلاف سوریه زموکراتیک انجام داده‌اند. نیروهای ائتلاف سوریه زموکراتیک موفق شدند شهر منبج را محاصره کرده و خطوط امدادی داعش را به سوری آن ببندند.

بیرون راندن شبه‌نظامیان داعش از منبج باعث می‌شود این گروه، تنها راه ارتباطی خود را با جهان خارجی از دست بدهد. همچنین خطوط امداد شب‌نظامیان داعش به شهر الرقه، مرکز این گروه در سوریه، قطع می‌شود و زمینه برای آغاز عملیات باز پس گیری این شهر، آماده می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید