یمن..انتقام شبه نظامیان از غیرنظامیان با آتش زدن خانه ها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش منابع امنیتی در استان الجوف در شمال یمن، در درگیریها بین ارتش و مقاومت مردمی با شبه نظامیان و صالح مخلوع تعدادی کشته و زخمی شدند. این درگیریها از اولین روز عید فطر آغاز شد و در شهر نهم شبه نظامیان اقدام به آتش زدن خانه شهروندان کردند.

این منابع می گویند که شبه نظامیان قصد داشتند با حمله به جبال الغیل این منطقه را به کنترل خود در آوردند، ولی با آتش نیروهای مقاومت، ارتش و جنگنده های اتئلاف عربی مجبور به عقب نشینی شدند.

به گزارش سایت "المشهد الیمنی"، شبه نظامیان در شهر نهم در شرق صنعا خانه های مردم را آتش زدند. در این گزارش آمده که شبه نظامیان در اولین ساعات بامداد 3 خانه در منطقه المجاوحه، و 2 خانه در روستای بنی فرج در نزدیکی مرکز منطقه نهم را به آتش کشیدند.

عبداللطیف المرهبی، سخنگوی استانداری صنعا گفت که 16 حمله شبه نظامیان و تحرکات نظامی کودتاچیان در جبهه نهم را در ظرف 24 ساعت گذشته رصد کرده است.

در همین حال نیروی های ارتش ملی با همکاری جنگنده های ائتلاف عربی کنترل کامل پادگان الصولبان در عدن را بدست گرفته است. نیروهای القاعده پیشتر در یک عملیات انتحاری که به کشته شدن 13 سرباز ارتش ملی و 10 مرد مسلح القاعده منجر شد، این پادگان را در اختیار گرفته بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید