نیروهای دولتی سوریه تنها جاده ارتباطی مخالفان با داخل حلب را قطع کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابعی در اپوزیسیون سوریه اعلام کردند که نیروهای دولتی این کشور، تنها جاده منتهی به مناطق تحت کنترل مخالفان را در شهر حلب قطع کردند. این بدان معنی است که این جاده در تیر رس نیروهای دولتی قرار گرفته و حدود ۲۵۰ تن در محاصره شدند.

اکنون نیروهای دولتی سوریه با پیشروی در نزدیکی جاده کاستیلو، به هدف خود برای محاصره تحت کنترل مخالفان در حلب نزدیک شدند. اما مخالفان مسلح حکومت سوریه می‌گویند که در حال جنگ برای باز پس گیری مناطق از دست رفته و تامین امنیت دوباره جاده هستند.

پیشروی نیروهای دولتی سوریه پس از آن صورت می‌گیرد که ارتش سوریه، آتش بسی ۷۲ ساعته در سراسر کشور اعلام کرد.

حلب که پیش از جنگ داخلی سوریه بزرگترین شهر این کشور بود و دو میلیون جمعیت داشت، به مناطق تحت کنترل نیروهای دولتی و مناطق تحت کنترل مخالفان تبدیل شده است؛ مساله‌ای که این شهر را به صحنه بزرگ نبرد تبدیل کرده است.

حملات هوایی و توپخانه‌ای شدید گاهی عبور از جاده کاستیلو را ناممکن می‌کرد. اکنون پیشروی ارتش دولتی سوریه، هدف قرار دادن این جاده را توسط نیروهای دولتی تسهیل کرده و مناطق تحت کنترل مخالفان در شهر حلب را از مناطق تحت کنترلشان در نزدیکی مرزهای ترکیه، از یکدیگر جدا می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، نیروهای دولتی و متحدانشان در مزارع الملاح در شمال غرب حلب پیشروی کردند و به یک کیلومتری جاده کاستیلو رسیدند.

یک مسئول در اپوزیسیون سوریه می‌گوید که مخالفان، نیرو مهمات به منطقه فرستاده و سعی می‌کنند مواضع از دست رفته را باز پس گیرند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید