آپاچی‌های سعودی، سد راه شبه‌نظامیان حوثی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی تلاش‌های مکرر شبه‌نظامیان حوثی و نیروهای وفادار به علی عبدالله صالح رئیس جمهور مخلوع یمن، برای ورود به منطقه میدی، هواپیماهای ائتلاف عربی، آنها را در نزدیکی مرزهای سعودی بمباران کردند.

این حملات هوایی تا از بین رفتن خودروها و وسایل نقلیه نظامی که شبه‌نظامیان در هجوم خود به منطقه میدی استفاده کرده بودند، ادامه یافت.

خبرنگار العربیه گزارش داد: پس از آنکه گروهی از شبه‌نظامیان تلاش کردند خود را به مرزهای سعودی رسانده و موشک‌هایی را به سمت استان‌های مرزی آن کشور شلیک کنند، بالگردهای آپاچی با حضور در نوار مرزی، در عملیات پشتیبانی هوایی مشارکت کردند.
صبح روز پنج‌شنبه نبردها میان ارتش ملی یمن و شبه‌نظامیان حوثی و نیروهای وفادار به عبدالله صالح در دو جبهه حرض و میدی در شمال غرب استان مرزی حجه از سر گرفته شد.

منابع نظامی، تبادل آتش سنگین توپخانه و همچنین درگیری‌های سنگین با انواع سلاح میان شبه‌نظامیان و نیروهای ارتش ملی را تایید کرده‌اند. این درگیری‌ها در نتیجه دست‌اندازی‌های مکرر شورشیان به مواضع ارتش رخ داده است.

از سوی دیگر، منابع امنیتی گزارش کرده‌اند تعدادی از شورشیان، در درگیری‌های شدید در روز اول عید سعید فطر، در استان جوف در شمال یمن، میان شبه‌نظامیان حوثی و نیروهای صالح از یک سو و نیروهای مقاومت مردمی و ارتش ملی از سوی دیگر، زخمی و کشته شده‌اند.

این منابع افزوده‌اند که این درگیری‌ها پس از هجوم گسترده شبه‌نظامیان برای تسط بر کوه‌های "الغیل" آغاز شد، لیکن در نتیجه آتش‌باری سنگین نیروهای مقاومت مردمی، ارتش ملی و همچنین هواپیماهای ائتلاف عربی ناچار به عقب‌نشینی شدند.

سرلشکر "ناصر الطاهری" معاون رئیس ستاد ارتش یمن گفته است: در این روزها نیروهای ارتش ملی و نیروهای ائتلاف عربی خود را برای آزادسازی صنعا پایتخت یمن، که از سوی شبه‌نظامیان اشغال شده، آماده می‌کنند. الطاهری افزود: نیروها و برنامه‌ریزی‌ها برای آزادسازی صنعا از مسير منطقه "نهم" آماده شده‌اند.

وبگاه "المشهد الیمنی" در یک گزارش میدانی از ادامه روند منفجر کردن خانه‌های شهروندان در منطقه نهم در شرق صنعا، توسط شبه‌نظامیان خبر داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید