سرکوب اعتراضات شهروندان عرب در پی قتل یک ملوان در نعیمیه بوشهر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شهر نعیمیه (نخل تقی) در استان بوشهر بامداد روز عید فطر به دنبال کشته شدن یک جاشو و اعتراض مسالمت‌آمیز مردم شهر به این حادثه با سرکوب نیروی انتظامی مواجه شد.

منابع محلی به العربیه.نت گفتند که در پی حمله ماموران انتظامی به تظاهرات آمیز مردم شهرهای نعیمیه و عسلویه 5 تن زخمی شدند.

به گفته شاهدان عینی جریان از آنجا آغاز شد که یک جوان جاشو (ملوان) بنام " خلیل باقری " برای برداشت لوازم خود از لنج (کشتی ساخت محلی) به بندرگاه مراجعه می‌کند که در آنجا بین او و یک درجه‌دار به نام "رشیدی" مشاجره می‌شود و در ادامه این مامور انتظامی با شلیک مستقیم گلوله به سر این ملوان او را به قتل می‌رساند.

بر اساس این گزارش با انتشار خبر قتل این ملوان در دو شهر نعیمیه (نخل تقی) و شهر مجاور عسلویه مصادف با روز عید فطر مردم معترض دو شهر با تجمع مسالمت‌آمیز در مقابل پاسگاه انتظامی خواستار محاکمه این مامور شدند، اما ماموران انتظامی در واکنش به این تجمع به سوی اهالی شلیک کرده 5 تن از آنان را زخمی کردند.

به دنبال تیراندازی ماموران، تجمع کنندگان خشمگین با پرتاب سنگ و حمله به یکی از خودروهای پلیس آن را به آتش کشدید.

گفتنی که اکثریت جمعیت شهرهای نعیمیه (نخل تقی) و عسلویه را عرب‌های سنی مذهب تشکیل می‌دهند که عید فطر برای آنان افزون بر بعد مذهبی یک جشن ملی نیز به شمار می‌رود لذا حادثه قتل این جوان ملون عرب در چنین روزی محرک خشم شهروندان عرب شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید