پیشروی نیروهای عراقی به سمت یک پایگاه هوایی تحت تصرف داعش در جنوب موصل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دولت عراق سه‌شنبه ۵ ژوئیه اعلام کرد که نیروهایش چند روستا در شمال این کشور را از تصرف شبه‌نظامیان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش باز پس گرفته‌اند؛ این روستاها در نزدیکی یک پایگاه هوایی قرار دارد که نیروهای عراقی در پی آن هستند تا از آن به عنوان پایگاهی برای عملیات باز پس‌گیری موصل، بزرگترین شهر تحت تصرف داعش، استفاده کنند.

با پشتیبانی هوایی ائتلاف بین‌الملل به رهبری آمریکا، نیروهای عراقی پیش‌روی خود را در بخش شرقی رود دجله از سمت پایگاه مخمور در ماه مارس گذشته آغاز کردند اما مقاومت سرسخت شبه‌نظامیان داعش، پیشروی نیروهای عراقی را کند کرد.

وزارت دفاع عراق سه‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای این کشور، روستاهایی در منطقه حاج علی را از شبه‌نظامیان داعش باز پس گفته و به ساحل شرقی رود دجله به فاصله حدود ۶۰ کیلومتری جنوب موصل رسیدند.

یک سرلشکر شرکت کننده در عملیات هم به خبرگزاری رویترز گفت که هدف از عملیات، باز پس گیری پایگاه هوایی واقع در بخش غبی رود دجله است و نیروهای عراقی موفق شدند شبه‌نظامیان را از هفت روستا در منطقه حاج علی بیرون برانند. او افزود که شبه‌نظامیان داعش به وسیله قایق یا به صورت شنا از راه رود دجله فرار کردند.

این افسر ارتش عراق ادامه داد که نقشه نیروهای عراقی، حفظ پایگاه‌های خود در ساحل رودخانه هستند تا منتظر دی
ر نیروهای کمکی بمانند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید