ملک سلمان: با مشت آهنین به کسانی که جوانان ما را هدف قرار داده‌اند پاسخ می‌دهیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

خادم حرمین شریفین، ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود گفت که تفرقه، و کشمکشی که جهان اسلام شاهد آن است، همگی ما را بر آن می‌دارد تا حد اکثر تلاش را به منظور توحید کلمه و همکاری مشترک برای حل مشکلات امت اسلامی و حمایت از خواسته‌هایش مبذول داریم.

پادشاه عربی سعودی طی پیامی به ملت سعودی به مناسب فرا رسیدن عید سعید فطر که توسط عادل الطریفی، وزیر فرهنگ و اطلاع‌رسانی این کشور قرائت شد، اعلام داشت پاسداری از ثروت‌های حقیقی و امید آیندگان یعنی جوانان در برابر خطرات به ویژه خطر تندروی و انحراف فکری و رفتارهای ناشناخته‌ای که مخالف فطرت است، مهمترین چالش فرا روی امت اسلامی است.

ملک سلمان بن عبدالعزیز در این پیام ضمن سپاس از خداوند متعال به خاطر اعطای عزت اسلام حنیف، دین میانه‌روی، اعتدال‌گرایی، محب و صلح، از اینکه عمره‌گزاران و زائران توانسته‌اند مناسک خود را با اطمینان خاطر و آسودگی در مسجد الحرام و مسجد نبوی به پایان برساننند، خداوند را شکرگزاری کرد.

خادم حرمین شریفین در این پیام، عید فطر را مظهر همبستگی و همدلی فرزندان امت اسلامی توصیف کرد و آن را بازگوکننده یکپارچگی و وحدت کلمه علی رغم تفاوت‌های زبانی و جغرافیایی بر شمرد، و از خداوند عز و جل خواست تا شادی امت را با محو تفرقه، درد و رنج هایش تکمیل کند.

وی اعلام داشت که پادشاهی عربی سعودی عزم خود را جزم کرده تا بر پایه دین حنیف اسلام، و اصول و ارزش‌های ثابت جوامع اسلامی و به یاری خدا با مشت آهنین به کسانی که اندیشه، عقل و گرایش جوانان پر ارزش ما را هدف قرار داده‌اند پاسخ دهد.

ملک سلمان افزود لازم است که جامعه احساس کند که شریک تلاش‌ها و سیاست‌های دولت در مبارزه با افکار گمراه‌کننده است.

وی بیان داشت:" ما در این راه از آموزه‌های اسلام الهام می‌گیریم تا خون و مال مردم را مصون بداریم و موقعیت خود در قلب جهان اسلام را درک می‌کنیم که در کنار آن کمر به خدمت اسلام و یاری رساندن به مسلمانان در سراسر جهان بسته، از مسایل مشروعش و در پیشاپیش آن مساله فلسطین دفاع می‌کنیم.

پادشاه عربی سعودی در پایان پیام خود به مناسبت عید فطر از همه دعوت کرد تا با خوش بینی و امیدواری به آینده بهتر و فردای روشن‌تر بیندیشند و از خداوند متعال مسئلت نمود تا کشور سعودی و سایر کشورهای مسلمان و همه جهانیان را از هر بلایی مصون بدارد. و شهیدانی را که در راه دین و میهن فدارکاری کردند و همه رفتگان مسلمانان را قرین رحمت فرماید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید