فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • کشورهای اسلامی و عربی اقدامات تروریستی در سعودی را به شدت محکوم کردند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  کشورهای اسلامی و عربی اقدامات تروریستی دوشنبه شب که بوسیله سه بمب‌گذارانتحاری در سعودی، مسجد نبوی در شهر مقدس مدینه و یکی از مساجد منطقه قطیف را هدف قرار داد، به شدت محکوم کردند.

  شورای همکاری خلیج: به قدرت و کارایی سرویس‌های امنیتی سعودی اطمینان داریم

  کشورهای عضو شورای همکاری خلیج (GCC) بمب گذاری تروریستی دوشنبه شب در سعودی را به شدت محکوم کردند.
  دکتر عبداللطیف بن رشید الزیانی دبیر کل شورای همکاری خلیج این بمبگذاری های تروریستی به «جنایتی هولناک» و مخالف با تمام ارزش های انسانی و اصول اخلاقی ، توصیف کرد.

  وی گفت:« این جنایت نشان می دهد که تروریسم یک آفت خطرناکی است که باید تمام تلاش ها برای از بین بردن آن و رهایی جامعه انسانی از شر آن بکار گرفته شود».

  دبیر کل شورای همکاری خلیج اظهار داشت که ما به کارایی و ظرفیت سازمان های امنیتی پادشاهی سعودی اعتماد داریم و مطمئنیم که عاملان این جنایت هولناک که اماکن مقدس را در ماه مبارک رمضان هدف قرار داده است را شناسایی کند».

  امارات متحده عربی: ما علیه تروریسم در کنار برادران سعودی خواهیم ایستاد

  امارات متحده عربی حملات تروریستی به جده، قطیف و منطقه اطراف مسجد النبوی را «نفرت انگیز» توصیف کرده و آن را به شدت محکوم کرد.

  شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر امور خارجه و همکاری های بین المللی در این باره گفت:«ما با در کنار برادران سعودی خود علیه تروریسم جنایتکار که هدفی جز ارعاب وتکفیر و فتنه انگیزی ندارد، در یک جبهه هستیم».

  شیخ عبدالله بن زاید گفت:«کشور امارات متحده عربی ضمن اعلام همبستگی کامل با رهبری و مردم پادشاهی سعودی برای مبارزه و ریشه کن کردن خطر و تهدیدات تروریسم که هدفش برهم زدن امنیت و ثبات پادشاهی سعودی وهتک حرمت این اماکن مقدس در این ماه مبارک است، تلاش خواهد کرد».

  وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت:«استقرار و ثبات پادشاهی سعودی رکن اساسی برای امنیت و ثبات امارات و دیگر کشورهای عربی است بنابرین هدف قرار دادن سعودی به معنای هدف قرار دادن دولت امارات متحده عربی است».

  اتحادیه عرب: تروریسم هیچ دین یا میهنی ندارد

  احمد ابوالغیط دبیر کل اتحادیه عرب بمب گذاری های تروریستی دوشنبه شب در سعودی را به شدت محکوم کرد .

  ابوالغیظ شهادت شماری از نیروهای خدمتگذار سعودی را که از اماکن مقدس حفاظت می کنند، به خادم الحرمین الشریفین، ملک سلمان بن عبدالعزیز، خانواده های شهداء دولت و ملت سعودی تسلیت گفت.

  دبیر کل اتحادیه عرب گفت:«این بمب گذاری شرم آور نشان می دهد که تروریسم دینی یا میهنی ندارد به خصوص که عاملان این جنایات فجیع هیچ حرمتی برای ماه مبارک رمضان یا اماکن مقدسه قائل نیستند.

  وی افزود:« اتحادیه عرب مانند همیشه از موضعی ثابت، قوی و محکم تمام اقدامات تروریستی را با همه اشکال و مظاهر آن محکوم می کند».

  اردن: بمب‌گذاری تروریستی در سعودی اقدامی بزدلانه است

  دولت اردن با محکومیت شدید بمبگذاری تروریستی در مدینه و جده و قطیف اعلام کرد در مبارزه با تروریسم که امنیت و ثبات کشورهای منطقه را هدف قرار داده است، در کنار ریاض ایستاده است.

  محمد المومنی سخنگوی دولت اردن در بیانیه ای اقدامات تروریستی که مسجد نبوی را و دیگر مناطق سعودی در مدینه وقطیف را هدف قرار داد، به شدت محکوم کرد.

  وی افزود همه کشورها باید برای از بین بردن این افت تروریستی تلاش کنند.

  کشورهای مصر ، بحرین ، قطر، کویت، عمان، لبنان، تونس، حکومت خودگردان فلسطین و الجزایر نیز این بمبگذاری تروریستی را محکوم کردند.

  الازهر بمبگذاری‌ها را محکوم کرد

  دانشگاه اسلامی الازهر ضمن محکومیت بمب گذاری‌های تروریستی در سعودی، در بیانیه ای تاکید کرد که باید از ریختن خون بی گناهان و حفظ حرمت خانه خدا و مسجد پیامبر که جایگاه بزرگی در میان مسلمانها دارد، جلوگیری کرد.

  الازهر افزود:«تروریست ها و افراط گرایان تلاش می کنند با حمله به مساجد و کشاندن نزاع فکر گمراه خود به اماکن مقدس به اهداف شوم و مخرب خود برسند بویژه در این روزهای گرانبها عید فظر که مسلمانان در همه نقاط جهان آن را جشن می گیرند».

  الازهر در پایان بیانیه خود اعلام کرد که برای مبارزه با این اندیشه گمراه و جنگ علیه تروریسم در کنار کشور پادشاهی سعودی خواهد ایستاد.

  سازمان کشورهای اسلامی: امنیت سعودی سنگ بنای ثبات در منطقه است

  سازمان همکاری کشورهای اسلامی نیز اقدامات تروریستی در جده و بمب گذاری در نزدیکی مسجدی در قطیف، و همچنین مسجد نبوی را به شدت محکوم کرد.

  ایاد امین مدنی، دبیر کل سازمان همکاری کشورهای اسلامی گفت:«کسانی که این اعمال برنامه ریزی شده کرده و انجام دادند آنها در واقع برای برهم زدن امنیت و ثبات پادشاهی سعودی توطئه کرده‌اند امنیت سعودی سنگ بنای امنیت و ثبات در منطقه است».

  مدنی گفت یک مسلمان نمی تواند اسلام واقعی داشته باشد در حالی که به تروریست تبدیل شود و مردم بی گناه را بکشد، و حرمت ماه مبارک رمضان و حرمت مسجد، نبوی را هتک کند».

  دبیر کل سازمان همکاری کشورهای اسلامی در پایان بر همبستگی با ملت و دولت سعودی در رویارویی با تروریسم و افراطگرایی تاکید کرد.

  علاوه بر الازهر و سازمان همکاری کشورهای اسلامی، مفتی اعظم مصر، مفتی اردن ، مفتی فلسطین و وزیر اوقاف فلسطین و اغلب علمای جهان اسلام با محکوم کردن این اقدامات تروریستی با پادشاهی سعودی اعلام کردند که علیه افکار جهل و نادانی و افراطگرایی و تروریستم در کنار سعودی خواهند ایستاد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران