سعودی‌ها می‌پرسند: آیا چنین افرادی شایسته کشته شدن هستند؟!

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به دنبال به شهادت رسیدن دو تن 4 تن از ماموران انتظامی در مدنیه منوره، کاربران شبکه‌های اجتماعی با انتشار تصاویری که دال بر خلوص نیت ماموران انتظامی سعودی در خدمت به مهمانان اماکن مقدسه است نقش این ماموران در برقراری امنیت برای زایران و عمره‌گذاران را یادآوری کردند.

جایی در مشاعر مقدسه نمی توان یافت ‌که بدون حضور و آماده باش نیروهای انتظامی برای یاری رساندن به کودکان، بزرگسالان و زنان باشد. آنها افرادی را که راه گم کرده و یا نیاز به کمک دارند راهنمایی می‌کنند و امنیت را برای همه به ارمغان می‌آورند. این ماموران برای خدمتگذاری به عمره‌گذاران با الهام از دستورات رهبری با یکدیگر رقابت می‌کنند تا خدمات ضروری را در اختیار زائران مسجد الحرام و مسجد نبوی بگذارند.

"العربية.نت" برخی رفتارهای انسان‌دوستانه این ماموران را با رصد شبکه‌های اجتماعی دنبال کرده به طوری‌ که مشاهده می‌شود ماموران انتظامی نه تنها از هیچ تلاشی برای برقراری امنیت کوتاهی نکرده بلکه در خدمت به زائران از هرگونه کمک انسانی دریغ نمی‌کنند.

برای مثال شبکه‌های اجتماعی به طور گسترده اقدام یکی از ماموران در زدون آب از زمین حرم برای حفظ سلامتی عمره‌گذاران را در حالی که حرم مکی به شدت دچار ازدحام بود منعکس کردند.

رفتارهای مثبت ماموران امنیتی کاملا مشهود است، آنها با توزیع خوراک میان روزه‌گذاران در ساعات افطار در حرم مکی، انتقال صندلی چرخدار افراد ناتوان و تنظیم ورود و خروج در دروازه‌ها، خدمت به همه ضیوف الرحمان را که از سراسر جهان آمده‌اند با اخلاص تمام انجام می‌دهند.

ماموران انتظامی، نیروی حراست مسجد الحرام و نیروهای ویژه حج و عمره که در جای جای مسجد الحرام و مسجد نبوی و اطراف آن مستقر هستند با گشاده‌رویی تمام و احساس مسئولیت در خدمت به ضیوف الرحمن و حفاظت از امنیت آنها، چهره درخشانی از خود نشان می‌دهند.

مشاور خادم الحرمین الشریفین و امیر منطقه مکه، شاهزاده خالد الفیصل با اعلام موفقیت در راه‌اندازی پروژه‌های عمره، از افزایش 7 درصدی شمار عمره‌گذاران خبر داد و در این زمینه از کلیه بخش‌های دولتی شرکت‌کننده در خدمت‌رسانی به ضیوف الرحمان در بیت الله الحرام قدردانی کرد.

ماموران انتظامی در خدمت عمره‌گذاران و زائران


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید