یکی از رهبران جدا شده حوثی‌ از ملت یمن عذرخواهی کرد

البخيتی: حوثی‌ها اطلاعات جعلی و نادرست به ما می دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علی البخیتی یکی از رهبران برجسته حوثی‌ها که چند وقت پیش از گروه شبه نظامی شورشی جدا شد، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «الحدث» از مردم یمن به خاطر دفاع از حوثی‌ها معذرت خواهی کرد.

البخیتی در این مصاحبه گفت:«من از ملت یمن برای هر کلمه‌ای که در دفاع از شبه نظامیان حوثی‌ گفتم، پوزش می طلبم».

این رهبر برجسته جدا شده از حوثی‌ها گفت :«رهبران حوثی همه اطلاعاتی که به ما می دانهد دروغ، جعلی و نادرست بود به همین دلیل از آنها جدا شدم».

وی افزود:«حوثی‌ها درغگو هستند و اغلب اطلاعاتی که به هواداران و اعضای خود می دهند جعلی است».

البختی برای اولین بار فاش کرد که شبه نظامیان حوثی چندین بار اسرای جنگی که همه یمنی هستند را اعدام کردند.

البخیتی از برادر خود که اکنون در شورای سیاسی گروه حوثی‌ها هنوز باقی است خواست تا موضع خود را در برابر عملکرد حوثی‌ها در رابطه با اعدام اسرای جنگی و همچنین ترور سیاسیون و تخریب خانه های مخالفان .

پیش از البخیتی، دکتر عبدالناصر العوذلی، یکی دیگر از رهبران برجسته و روشنفکر حوثی‌ها نیز از این گروه کودتاگر شورشی جدا شد.


العوذلی نیز طی مصاحبه‌ای با العربیه، شبه نظامیان حوثی‌ و صالح را گروهی کودتاگر و تروریست خواند.

وی گفت:« حوثی‌ها شبه نظامیانی کودتاگر و تروریستی هستند که هر کس با آنها مخالفت کند او را به قتل می رسانند. آنها خانه‌های مخالفان سیاسی را منفجر و با هدف قرار دادن مناطق مسکونی کودکان و زنان یمنی را به قتل می رسانند.

العوذلی اظهار داشت حوثی‌ها مزدوران رژیم ایران هستند و اجنده آنها از چارچوب سیاست تهران در منطقه خارج نیست آنها می خواهند یمن تابع سیاست فرقه گرایانه ایران در منطقه باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید