نیروهای سوریه دمکراتیک ضدحمله داعش به اطراف منبج را شکست دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه، روز دوشنبه 4 ژوئیه اعلام کرد، جنگجویان سوری که از سوی جنگنده های ائتلاف بین المللی به رهبری ایالات متحده پشتیبانی می شوند، دومین هجوم گسترده داعش به شهر منبج را طی 24 ساعت گذشته با شکست روبر کردند.

اتحاد نیروهای سوریه دموکراتیک، که از جنگجویان عرب و کرد سوری تشکیل شده است ماه گذشته طی هجومی شهر منبج را به کنترل خود در آوردند.

آزادسازی منبج از دست داعش راه ارتباطی این سازمان تروریستی به ترکیه را قطع می کند.

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، یکی از فرماندهان اتحاد نیروهای سوریه دموکراتیک گفت:« سازمان دولت اسلامی "داعش" که به دنبال شکستن محاصره شهر منبج است، روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه دست به سه ضد حمله از سه محور به نیروهای سوریه دمکراتیک کرد اما در هر سه مورد با شکست بزرگی مواجه شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، رامی عبد الرحمن رئیس سازمان حقوق بشر سوریه که مقر آن در بریتانیا است گفت:« جنگنده‌های ائتلاف طی 24 ساعت گذشته دهها بار مواضع شبه نظامیان داعش را هدف قرار دادند».

وی افزود:«نیروهای سوریه دموکراتیک پس از گذشت 10 روز هنوز پیروزی چندانی در منبج به دست نیاوردند و به دلیل مین گذاری جاده ها و همچنین بمب گذاری ساختمان‌های شهر پیشروی آنها بسیار کند صورت می گیرد».

هدف از حمله نیروهای سوریه دمکراتیک که از سوی آمریکا حمایت می شوند، طرد شبه نظامیان داعش از آخرین سنگر آنها در شمال سوریه است. این منطقه تنها راه مرزی با ترکیه است.

در همین حال نیروهای دولتی سوریه نیز با پشتیبانی روسیه، دست به حمله جداگانه علیه شبه نظامیان داعش در همان منطقه آغاز کردند.

این در حالی است که ایالات متحده آمریکا اعلام کرده که در مبارزه با داعش با دمشق همکاری نخواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم