وزير امنیت داخلی اسرائیل: فیس‌بوک «هیولایی ترسناک» است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گلعاد اردان، وزیر امنیت داخلی وزیر امنیت داخلی اسرائیل، شرکت فیس‌بوک و موسس آن مارک زاكربرگ را متهم کرد که تلاش کافی برای جلوگیری از تحریکات علیه اسرائیل انجام نمی‌دهد.

وی گفت:«این رسانه‌ به عنوان یکی از ابزار شبکه‌های اجتماعی، فعالیت و کار پلیس اسرائیل را مختل می کند».

اسرائیل پیش از این اعلام کرده بود که از فیس‌بوک برای تحریک علیه اسرائیل و آغاز حملات علیه شهروندان این کشور استفاده می‌شود و تل‌آویو در حال تدوین قانونی است که شرکت‌های فیس‌بوک، توییتر، یوتیوب و دیگر شبکه‌های اجتماعی را مجبور می‌سازد که تمامی محتویات تحریک کننده را حذف کنند.

اردان با اشاره به اینکه زاکربرگ مسئول سیاست‌ها و خط مشی‌ فیس‌بوک است، از شهروندان اسرائیلی خواست از وی بخواهند تریبونی که تاسیس کرده و از آن میلیاردها دلار به دست می‌آورد را کنترل کند.

اردان که با تلویزیون کانال 2 اسرائیل مصاحبه می کرد، گفت: «متاسفانه شاهد آن هستیم فیس‌بوک که در جهان تحولی مثبت ایجاد کرد این روزها و پس از گسترش نفوذ داعش و تروریسم در جهان خیلی ساده به «هیولایی ترسناک» تبدیل شده است».

از سوی دیگر یکی از سخنگویان شرکت فیس‌بوک در اسرائیل گفته است که این شرکت هیچ نظری درباره اظهارات وزیر امنیت داخلی اسرائیل ندارد.

وی در ادامه گفت: «همه باید این را بدانند که فیس بوک امروز به ابزاری ویرانگر تبدیل شده است .هر وقت هم پلیس اسرائیل از آنها کاری یا اطلاعاتی در رابطه با مناطق یهودا و سامره باشد، فیس بوک همکاری نمی کند».

وی گفت:«شرکت فیس بوک برای حذف شعارهای تحریک آمیز مبالغ بزرگی را طلب می کند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم