یمن..7هزار مورد نقض حقوق‌بشر وسی هزار آسیب دیده ازسوی حوثی‌ها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان حقوق و آزادی‌های فردی موسوم به «سام» مستقر در ژنو که با سازمان «عدالت و انصاف برای توسعه و حقوق بشر یمن» همکاری می کند، روز شنبه 2 ژوئیه طی گزارشی اعلام کرد، بیش از 7 هزار مورد نقض حقوق بشر در حق شهروندان یمنی توسط شبه نظامیان حوثی و صالح در مناطق مختلف بخصوص در منطقه "الوازعیه" واقع در غرب تعز انجام گرفته است.

به گزارش این سازمان حقوق بشری، شبه نظامیان حوثی با هدف قرار دادن مناطق مسکونی، قتل غیر نظامیان، تخریب خانه ها، آدم ربایی، بازداشت های بی رویه افراد مخالف با کودتاگران، غارت اموال مردم در مناطق تحت کنترل خود بیش از 7 هزار مورد نقض حقوق بشر کردند.

طبق این گزارش همچنین بیش از 30 نفر از شهروندان یمنی در استان تعز آسیب و زیان جدی دیده اند که زنان و کودکان بخش بزرگی از قربانیان نقض حقوق بشر بوده‌اند.

سرتیپ منصور الزافنی، فرمانده ارتش ملی یمن در منطقه میدی گفت: «کودتاگران حوثی متحمل ضربات سنگینی در مجاورت منطقه «المدیریه» و روستاهای آن شدند.

وی افزود:کودتاگران هیچ وقت به آتش بس پایبند نبودند آنها از مطرح کردن مسئله آتش بس صرفا برای سازماندهی دو باره و هجوم به مناطق بیشتری استفاده می کنند به همین دلیل تاکنون هیچ وقت آتش بس برقرار نشده است.

در همین حال سفرای برخی کشورها عربی و اسلامی از همه طرف های یمنی خواستند، به گفتگو و مذاکراتی که در کویت با نظارت اسماعیل اولد شیخ احمد فرستاده سازمان ملل متحد و میزبانی دولت کویت برای برقراری صلح در یمن برگزار شده، ادامه دهند و از این فرصت استفاده کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید