بشار اسد:روسیه و ایران به ما کمک نمی کنند بلکه از منافع خود حمایت می کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بشار اسد رئیس جمهوری سوریه، روز جمعه در مصاحبه‌ای گفته است که ایران و روسیه به او کمک نمی کنند بلکه آنها از منافع ویژه خود حمایت می کنند.

رئیس جمهوری سوریه در مصاحبه‌ای با کانال تلویزیونی «SBS» استرالیا، گفت:«مسکو و تهران از سوریه پشتیبانی نمی کند بلکه آنها از منافعی که در این کشور دارند حمایت می کنند.

او افزود:«پشتیبانی روسیه و ایران از سوریه در واقع برای حمایت از امنیت خودشان و امنیت اروپاست».

رئیس جمهوری سوریه در این مصاحبه با انکار همه اسناد و مدارک مربوط به شکنجه، کشتار کودکان و زنان وبمباران مناطق مسکونی با بمب های آتش زا و آنچه تاکنون سازمانهای حقوق بشری در گزارش های خود در باره سوریه منتشر کردند، گفت:«اینها همه دروغ است و با هدف بدنام کردن نام سوریه و نظام آن صورت گرفته است».

وی در پاسخ به این سوال که فکر می کند تاریخ در باره او چه خواهد نوشت، گفت:«امیدوارم تاریخ این حقیقت را بنویسد که من در برابر تروریست ها و دخالت بیگانگان از کشورم دفاع کردم».

گفتنی است که بشار اسد در این مصاحبه هیچ اشاره‌ای به کشته شدن بیش از 400 هزار نفر و ملیون‌ها پناهنده و آواره سوری نکرد وی همچنین از دخالت بیگانگان سخن گفت اما از حضور بی حد و حصر شبه نظامیان فرقه گرا در سوریه از سپاه قدس ایران گرفته تا فاطمیون افغان و لشکر ابوالفضل العباس عراقی‌ها تا حضور سربازان روسیه چشم پوشی کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید