اجساد قربانیان سعودی درحملات تروریستی استانبول به جده انتقال یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دکتر عادل مرداد، سفیر سعودی در ترکیه در گفتگو با العربیه، اظهار داشت که اجساد سه قربانی سعودی که جان خود را در حملات انتحاری فرودگاه آتاتورک استانبول از دست داده اند، به فرودگاه ملک عبدالعزیز جده رسید.

قربانیان سعودی عبارتند از: مسفر المالکی (16 ساله) . وی پس از انفجارها مفقود اعلام شد و پس از جستجو و همکاری با مقامات ترکیه، مشخص شد که در این حادثه کشته شده است. طاهر المالکی پدر مسفر و عبدالرحمن فیض ( جوان 18 ساله) او برای خرید غذا جهت افطار رفته بود اما توسط شلیک تروریست ها جان باخت.

به رغم بازگشت فعالیت فرودگاه آتاتورک، هنوز اندوه بر مسافران این فرودگاه سایه افکنده است. برخی مسافران در چالش با تروریسم تصمیم گرفته اند که مرخصی عید خود را در استانبول بگذرانند.

یولیا که یک شهروند ترکیه است می گوید:« متاسفانه این برای اولین بار نیست، و احتمالا آخرین بار هم نخواهد بود. ترس احساس بسیار بدی است. اگر ترس درون شما باشد، نمی توانید چیزی را انجام دهید.»

آثار جنایت هنوز در فرودگاه آتاتورک پیدا است اما حرکت گردشگری و روند ورود مسافران از کشورهای مخلف بویژه از کشورهای عربی، جهت سپری کردن روزهای عید فطر، متوقف نشده است.

فرودگاه آتاتورک، سومین فرودگاه در این کشور است که مورد حمله افراد تروریستی قرار گرفته است. فرودگاه ایسنبوغا در آنکار در سال 1982 مورد حمله قرار گرفت و منجر به کشته شدن 9 نفر شد. سال گذشته نیز، فرودگاه صبیحه مورد حمله قرار گرفت و به کشته شدن یک زن انجامید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید