.
.
.

حمله انتحاری به فرودگاه استانبول 41 کشته برجای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بن علی یلدریم، نخست وزیر ترکیه، اعلام کرد که بررسی های اولیه نشان می دهد که حمله انتحاری به فرودگاه استانبول توسط داعش انجام شده و در این انفجار 41 نفر کشته و بیش از 150 نفر زخمی شدند.

به گزارش رویترز، 3 بمبگذار انتحاری روز سه شنبه فرودگاه بین المللی استانبول را هدف قرار دادند که به نقل از فرماندار استانبول 28 نفر کشته و دهها نفر زخمی شدند که حال 6 نفر از زخمی شدگان وخیم گزارش شده است.

به گزارش شبکه خبری العربیه، یکی از بمبگذاران انتحاری پیش از انفجار توسط نیروهای امنیتی ترکیه مضروب شد ولی توانست کمربند انفجاری خود را منفجر کند. گفته می شود که یک بمبگذار دیگر نیز دستگیر شده و پلیس به دنبال 4 مهاجم دیگر است که در این عملیات دست داشته اند.

مقامات ترکیه می گویند که کشته شدگان اغلب شهروندان ترکیه هستند، اما در میان آنها خارجیانی نیز دیده می شود و خبرهای اولیه از 10 نفر در میان کشته شدگان می گوید.

وزیر دادگستری ترکیه گفت که یکی از بمبگذاران با یک قبضه کلاشنیکوف در هنگام ورود به سالن خروج فرودگاه شروع به تیراندازی کرد که پلیس به ضرب گلوله او را از پای درآورد.

به این ترتیب ترکیه باردیگر آماج حملات تروریستی قرار گرفت، و این بار در فرودگاه بین المللی استانبول بود که یکی از شلوغ ترین فرودگاههای اروپا می باشد.