.
.
.

تسلیت ملک سلمان…تنها 3 سعودی در میان قربانیان حملات استانبول هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عادل مراد سفیر پادشاهی عربی سعودی در ترکیه، اعلام کرد که پس از تصحیح آمار قربانیان از سوی مقامات ترکیه، مشخص شد که تنها 3 سعودی در حملات استانبول جان خود را از دست داده‌اند. مقامات ترکیه گفته‌اند که 25 نفر در حملات تروریستی شب گذشته فرودگاه استانبول کشته شده‌اند.

سفیر سعودی در اظهاراتی گفته که مشخص شد 4 قربانی که پیشتر اعلام شده بودند سعودی نیستند و تنها 3 شهروند سعودی جزو قربانیان حادثه تروریستی بودند. وی افزود که مقامات ترکیه توانسته‌اند که 4 مفقود سعودی را بیابند و تنها یک مفقود دیگر باقی مانده است و تلاش برای یافتن وی ادامه دارد.

کنسولگری سعودی در استانبول، پیشتر از کشته شدن 7 سعودی و زخمی شدن 27 نفر دیگر در حادثه تروریستی حمله به فرودگاه آتاتورک استانبول خبر داده بود.

در همین حال، خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، به این مناسبت حزن انگیز پیام تسلیتی به رجب طیب اردوغان، رئيس جمهور ترکیه ارسال داشت.

در پیام تسلیت ملک سلمان آمده است:«با اندوه فراوان، خبر انفجارهای تروریستی در فرودگاه آتاتورک استانبول که چندین قربانی و زخمی در پی داشت را شنیدیم، ما همدردی خود را با شما و ملت ترکیه اعلام می داریم، ما از جانب ملت و دولت پادشاهی عربی سعودی، حادثه انفجار را به جنابعالی، خانواده‌های داغدار و ملت برادر ترکیه عمیقا تسلیت می‌گوییم.»

ملک سلمان در پیام تسلیت خود گفت:« از درگاه باری تعالی مسئلت داریم که قربانیان را مشمول رحمت و مغفرت خود قرار داده و مجروحان را شفای عاجل عنایت فرماید و جمهوریه ترکیه را از هر بلایی دور نگه دارد.»