.
.
.

هشدار آمریکا به ایران درباره کمک به حزب الله لبنان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ایالات متحده آمریکا روز سه شنبه 28 ژوئن 2016 نسبت به ادامه حمایت ایران از سازمان تروریستی حزب الله لبنان به تهران هشدار داد.

اریک شولتز، سخنگوی کاخ سفید در مصاحبه با العربیه در پاسخ به سوال خبرنگار العربیه در باره اظهارات اخیر حسن نصرالله، رهبر حزب الله لبنان که گفته است اسلحه، پول و حتی مواد غذایی حزب خود را از ایران دریافت می کند، گفت :«ما از تمام کسانی که حزب الله لبنان را کمک می کنند می خواهیم که حمایت های مالی خود را متوقف کنند، ما می دانیم که ایران از تروریسم حمایت مالی می کند و می دانیم که ایران به حزب الله لبنان کمک مالی و تسلیحاتی می کند بنابراین ما شدیدترین تحریم‌های اقتصادی را علیه ایران اعمال کردیم. ضروری است ایران بداند که در قبال حمایتش از تروریسم چه بهایی را خواهد پرداخت.

سخنگوی کاخ سفید گفت ما از دسترسی ایران به بازارهای جهانی و سیستم بانکی نگران هستیم . تمامی بانک ها و موسسات بین المللی شاهد رفتار غیر مناسب و ادامه حمایت ایران از تروریسم و ارائه کمک به حزب الله لبنان است لذا به ایران هشدار داد که این رفتار عواقب بدی برای تهران به همراه خواهد داشت شود.

سخنگوی کاخ سفید افزود:« موسسات مالی بین المللی مایل نیستند با دولت یا کشوری معامله کنند که حامی تروریسم باشد».

شولتر گفت:« از ایران می خواهیم که دست از حمایت حزب الله لبنان و تروریسم، بردارد چرا که این نه تنها برای امنیت ملی ما مهم است بلکه برای ایران نیز نفعی نخواهد داشت».

سخنگوی کاخ سفید اظهار داشت که بعید به نظر می آید که حزب الله لبنان از طریق پول نقد بدون دسترسی به سیستم مالی بتواند تامین مالی شود.

وی افزود:«ایالات متحده از همه ابزارهای لازم برای اعمال تحریم‌های شدید بانکی علیه این حزب تروریستی استفاده خواهد کرد».

شولتز گفت:«ما می دانیم که تلاش‌های ما برای منع موسسات مالی از ارائه خدمات به حزب الله لبنان بسیار موثر خواهد بود. همه سرمایه داران، تجار و افراد دیگر از سیستم تحریم‌ها که باعث ایجاد یک فضای عمومی برای مقابله با حزب الله شده است، تبعیت خواهند کرد».