.
.
.

ویدیو...اعدام وحشیانه 5 روزنامه نگار سوری توسط داعش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروه داعش، 5 خبرنگار سوری در منطقه دیر الزور را اعدام کرد. این گروه جنایت وحشیانه خود را تحت عنوان «وحی شیطان» فیلمبرداری و پخش کرده است.

داعش، این فیلم ویدیویی را با تلاوت آیاتی از قرآن آغاز کرد، سپس به وعده و تهدید مخالفان خود پرداخت. بعد از آن شماری از فعالان و روزنامه نگاران بازداشت شده، درباره فعالیات‌های خود صحبت کردند.

عناصر این گروه، سپس به اعدام یکی پس از دیگری این افراد شیوه‌های وحشیانه از جمله سر بریدن، خشکاندن با برق و انفجار، اقدام کردند.
در این ودیدیو، داعش به قتل زاهر الشرقاط، گوینده شبکه «حلب الیوم» اعتراف کرد و دیگر خبرنگاران را به کشتن تهدید کرد.

داعش یک چیز را در اعترافات روزنامه نگاران فراموش کرد

عناصر داعش که این ویدیو را پخش کردند، فراموش نمودند که این روزنامه نگاران، در اعترافات خود تاکید کردند که آنها در شهر خود، فعالیت رسانه ای علیه رژیم اسد دارند.

قربانیانی که در این ویدیو ظاهر شدند عبارتند از :

"سامر محمد عبود" از شهر دير الزور، 33 ساله، مدیر شبکه رسانه‌ای. در این ویدیو اعتراف کرد که بمباران هوایی، اخبار جنگ، و اوضاع اجتماعی را پوشش می داد. داعش او را با چاقو سر برید.

"سامی جودت رباح" 28 ساله، پیش از ورود داعش به شهر دیر الزور فعال رسانه ای بود. داعش با بمب گذاری laptop وی او را اعدام کرد.

"محمود شعبان الحاج خضر" خبرنگار رادیو "الان اف ام"، با شک الکتریکی او را به قتل رساندند.

"محمد مروان العيسى" گوینده رسمی شهر، داعش او را در منزلش با چاقو سر برید.

"مصطفى حاسة” فعالیت روزنامه نگاری خود را در دیر الزور از زمان شله ور شدن انقلاب سوریه با جمع آوری نقض های حقوق بشری آغاز کرد.

او با سازمان دیده بان حقوق بشر فعالیت می کرد. داعش از طریق کارگذاشتن بمبی در دوربین وی او را اعدام کرد.