.
.
.

ولی ولیعهد سعودی برای دیدار با مقامات فرانسه راهی این کشور شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ولی ولیعهد سعودی، سفر خود به فرانسه را آغاز کرد و قرار است در اولین دیدار خود در قصر الیزه با فرانسوا اولاند ملاقات کند. وی همچنین با مانوئل فالس نخست وزیر و شماری از وزیران فرانسه دیدار می کند.

نشست سوم کمیته مشترک فرانسه- سعودی به ریاست شاهزاده محمد بن سلمان برگزار خواهد شد. ولی ولیعهد سعودی همچنین با بازرگانان و روسای شرکت های بزرگ فرانسه که در بازار سعودی فعالیت می کنند، دیدار خواهد کرد.

برخی منابع دیپلماتیک بلندپایه فرانسوی در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط گفته اند که دیدار ولی ولیعهد از این کشور، در دو زمینه سیاسی و اقتصادی بسیار مهم خواهد بود.

بر اساس بیانیه ای که دیوان پادشاهی صادر کرد، در پاسخ به دعوت دولت فرانسه، و بنا بر رهنمودهای خادم حرمین شریفین، ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، ولی ولیعهد، نایب دوم رئیس شورای وزیران و وزیر دفاع، روز یکشنبه 26 / 6 / 2016م، آمریکا را به سمت فرانسه ترک کرد.

ولی ولیعهد قرار است در سفر فرانسه با فرانسوا اولاند رئیس جمهور، و شماری از مقامات این کشور دیدار و درباره مسائل مورد علاقه و جنبه های همکاری بین دو کشور دوست گفتگو کند.