.
.
.

یمن: دادن امتیاز مشارکت سیاسی به کودتگران حوثی غیر منطقی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دکتر عبدالله العلیمی، معاون مدیر دفتر ریاست جمهوری و عضو هیئت دولت یمن در مذاکرات صلح در کویت روز جمعه ضمن تاکید بر اینکه راه حل های شکننده چیزی جز بحران‌های جدید برای یمن در بر نخواهند داشت، گفت، دادن امتیاز مشارکت سیاسی به کودتگران حوثی غیر منطقی است.

وی که در یک کنفرانس مطبوعاتی سخن می گفت، افزود:« پاداش دادن به کودتگران حوثی‌ و همکاری و مشارکت سیاسی که آن را تحت پوشش تشکیل دولت وحدت ملی که این گروه کودتگر در مذاکرات کویت مطرح می کند، غیر منطقی خارج از چارچوب توافق‌های صورت گرفته از سوی نهادهای بین المللی و منطقه‌ای است.

وی افزود:« هر توافقی برای حل و فصل سیاسی باید در چارچوب نقشه راه سازمان ملل، قطعنامه‌های شورای امنیت، ابتکار عمل کشورهای عربی خلیج برای پایان دادن به بحران و نتایح گفتگوی‌های جامع میان همه احزاب یمنی باشد».

العلیمی اظهار داشت :«حوثی‌ها تلاش می کنند که با مطرح کردن حکومت وحدت ملی آنهم بدون تسلیم اسلحه خود، از تطبیق قطعنامه‌های شماره 2216 و 2140 شورای امنیت سازمان ملل متحد شانه خالی کنند».

معاون مدیر دفتر ریاست جمهوری یمن، افزود:« امتیاز دهی هیئت دولت به حوثی نمی تواند فراتر از چارچوب تعیین شده از سوی نهادهای بین المللی یا مغایر با خواسته های مردم یمن باشد».