.
.
.

حوثی‌ها پس از ناکامی در دستگیری یک نظامی ۷ کشاورز یمنی را کشتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ساکنان یک روستای یمنی می‌گویند که شبه‌نظامیان گروه حوثی حمایت شده از سوی ایران، در جستجو برای یافتن یکی از نظامیان هوادار دولت یمن، هفت کشاورز را به ضرب گلوله کشتند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ساکنان روستای النادره در استان أب می‌گوید که شبه‌‌نظامیان حوثی، فرمانده نظامی تحت پی‌گردشتان را نیافتند، از همین رو منزلش را منفجر کرده و هفت کشاورز را که در مزارع روستا در حال کار بودند، به ضرب گلوله کشتند.

این در حالی است که حوثی‌ها مدعی هستند اعضای یک هسته تروریستی را کشته‌اند، اما ساکنان به خبرگزاری رویترز تاکید کرده‌اند که افراد کشته شده، همگی غیر نظامی و از کشاورزان بودند.

اين اقدام تروریستی در حالی صورت می‌گیرد که مذاکرات صلح میان حوثی‌ها و شورشیان حوثی در یمن، دومین ماه خود را در کویت پشت سر گذاشت اما نتایج ملموس چندانی در پی نداشته است. آتش‌بسی که دهم آوریل گذشته بر سر آن توافق شد، توانست از شدت جنگ بکاهد اما درگیری‌های پراکنده شبه روزانه همچنان ادامه دارد.

اسماعیل ولد الشیخ احمد نماینده سازمان ملل در امور یمن سه‌شنبه اعلام کرد که طی روزهای آینده، نقشه راهی به منظور برون رفت از بن‌بست پیش آمده در مذاکرات یمن، ارائه خواهد کرد.