.
.
.

نیروهای "سوریه دمکراتیک" شهر منبج را از کنترل داعش خارج کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دیده بان حقوق بشر سوریه، روز پنج شنبه اعلام کرد که نیروهای "سوریه دمکراتیک"، شهر منبج در حلب را به کنترل خود درآوردند. ائتلاف بین المللی نیز گفته که نیروهای شرکت کننده در عملیات، عناصر داعش را در این شهر محاصره کرده اند.

ائتلاف نیروهای سوریه دموکراتیک که در سال ۲۰۱۵ تاسیس شد می‌کوشد تا دولت اسلامی عراق و شام (داعش) را از منطقه رقه و نیز از دیگر مناطق سوریه بیرون براند و خودش را به عنوان «نیروی نظامی متحد ملی همه سوریه‌ای‌ها ازجمله کردها، عرب‌ها، آشوری‌ها، و دیگرانی که در موقعیت جغرافیایی سوریه زندگی می‌کنند» معرفی کرده‌است.

رامی عبد الرحمن رئیس دیده بان حقوق بشر سوریه گفت:« نیروهای سوریه دمکراتیک، امروز با حمایت هوایی ائتلاف بین الملل به رهبری آمریکا وارد شهر منبج شدند.» او گفت که درگیری های شدیدی میان عناصر داعش و نیروهای سوریه دمکراتیک در ساختمان ها و خیابان های شهر در جریان است.

نیروهای سوریه دمکراتیک، از 31 ماه مه گذشته، عملیات آزاد سازی شهر منبج را آغاز کردند و طی این مدت، درگیری های شدیدی را با عناصر افراط گرای داعش داشته اند.

هفته گذشته، این شهر به محاصره کامل نیروهای سوریه دمکراتیک درآمد و تمامی راهها کمک رسانی به گروه داعش قطع شد.

عناصر تروریستی داعش، برای جلوگیری از پیشروی های نیروهای سوریه دمکراتیک به داخل شهر منبج، به عملیات انتحاری و بمبگذاری، پناه بردند.