.
.
.

عشاير عراق دخالت‌هاى ايران در این کشور را محکوم کردند

ضمن درخواست تامین امنیت براى پناهندگان کمپ لیبرتی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بیش از 3000 تن از شیوخ عضو شوراى عشائر عراق ضمن محکوم کردن دخالت‌های رژیم ایران در عراق و سایر کشورهای منطقه خواستار تامین حفاظت و امنیت براى پناهندگان در کمپ لیبرتی، در نزدیکى بغداد شدند.

شوراى عشایر عراق در بیانیه اى که نسخه اى از آن به "العربیه.نت" رسیده، تاکید کرده که " دخالت‌های رژیم ایران در منطقه بخصوص در عراق و سوریه ابعاد بیسابقه‌ای بخود گرفته است. در سوریه نیروهای رژیم ایران به کشتار مردم سوریه ادامه می‌دهند و دخالت‌های ایران در عراق همچنان و به خونین‌ترین وجه ادامه دارد و شبه‌نظامیان وابسته به این رژیم از هیچ جنایتی علیه آوارگان و کوچ‌داده‌شدگان اجباری فروگذار نمی‌کنند".

این بیانیه افزوده: "سرکوب و کشتار پناهندگان عضو اپوزیسیون این رژیم در خاک عراق نیز همچنان ادامه دارد. در 29 اکتبر 2015، کمپ لیبرتی محل استقرار پناهندگان عضو سازمان مجاهدین خلق ایران در بغداد توسط عوامل تهران موشکباران و منجر به کشته شدن 24 تن و ویرانی کمپ شد. ما خواستار اعمال مسئولیت سازمان ملل و دولت امریکا در جهت تامین حفاظت و امنیت لیبرتی برای تضمین عدم تهاجم مجدد به لیبرتی هستیم".

شیوخ عشایر عراق امضاء کننده این بیاینه؛ "خلع ید کامل این رژیم در عراق را تنها راه حل واقعی برای خاتمه دادن به کشتار در عراق و کشورهای عرب منطقه" دانسته، ضمن اعلام حمایت از ساکنان لیبرتی؛ آنان را پناهندگان سیاسی مشمول قوانین و مقررات بین‌المللی بشردوستانه دانسته‌اند.