.
.
.

بحرین.. حبس و سلب تابعیت برای محکومان پرونده داعش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

احمد الحمادی دادستان کل جرائم تروریستی بحرین اعلام کرد شعبه یکم دادگاه عالی جنایی روز پنجشنبه برای متهمان پرونده معروف به "داعش" را به ترتیب حبس ابد برای یکی از متهمان، و 15 سال برای 23 متهم دیگر صادر کرد. همچنین 13 متهم این پرونده را محکوم به سلب تابعیت کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی بحرین، دادستان عمومی، در فوریه 2015، گزارشی از اداره کل تحقیقات جنایی دریافت کرد مبنی بر اینکه تحقیقات نشان می دهد که متهم اول دو متهم دوم و سوم این پرونده را استخدام و به گروه تروریستی داعش ملحق کرده است. او همچنین زمینه را برای سفر متهم دوم به سوریه جهت دریافت آموزش های نظامی توسط افراد این گروه فراهم کرده است. متهم اول همچنین دو متهم دوم و سوم را مامور استخدام عناصر برای پیوستن به داعش و تسهیل سفر آنها به سوریه کرده است.

دو متهم دوم و سوم، توانسته اند که تعدادی از متهمان را استخدام کنند. این افراد مامور مشارکت در اعمال خشونت آمیز در خارج از بحرین شده اند. آنها همچنین از طریق سایت های شبکه های اجتماعی، نیروهای نظامی بحرین را به عدم اطاعت از قانون کشور و پیوستن به گروههای تروریستی تشویق می کردند.

همچنین مشخص شد که به گروهی از عناصر داعش در بحرین، ماموریت داده شده بود تا عملیات تروریستی در داخل این کشور در درون عبادت گاهها همانند آنچه که در دیگر کشورهای همسایه اتفاق افتاد، انجام دهند. هشت تن از این افراد پس از دستگیری جهت بازجویی به دادستانی تحویل داده شدند. دادستانی حکم خود را بر اساس گفته های شاهدان و اعتراف متهمان و دلایل فنی، صادر کرد.