فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • نورى زاد: آقاى سليمانى، آيا ما مى توانيم مانند بحرينى ها تظاهرات كنيم؟

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  محمد نوری‌زاد، كارگردان مشهور و از منتقدان جمهورى اسلامى، از اظهارات قاسم سليمانى فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران درباره بحرين انتقاد كرده و پرسيده آيا سليمانى همانگونه كه بحرينى‌ها را به شورش عليه دولت این کشور فرا خوانده، اجازه تظاهرات به مخالفان جمهورى اسلامى و حاميان جنبش سبز براى تجمع در مقابل منزل كروبى و موسوى و زهرا رهنورد را نیز مى‌دهد؟

  نورى زاد با انتشار عكسى در كانال تلگرامى خود از تجمع شيعيان بحرينی در مقابل منزل روحانی مخالف بحرينى عيسى قاسم، كه در حال خوردن غذا از ميز سلف سرويس در خيابان هستند، چنين نوشته:" جناب قاسم سلیمانی! این‌ها حامیان شیخ عیسی قاسم هستند که در مقابل خانه او در بحرین تجمع کرده‌اند. آیا ما نیز می‌توانیم در اعتراض به حصر غیرقانونی شیخ مهدی کروبی، مهندس موسوی و خانم رهنورد، در مقابل منزل آن‌ها تجمع کنیم؟! "

  گفتنى است كه در پی اقدام مقامات بحرین در سلب تابعیت عيسى احمد قاسم، از روحانیون شیعه تندروى بحرینی، فرمانده سپاه قدس ايران بیانه‌ای صادر کرد که در آن، ضمن حمله شدید‌اللحن علیه دولت بحرین، این كشور را تهدید به جنگ مسلحانه کرد. این نخستین باری است سلیمانی بیانه‌ صادر می‌کند.

  يكى از كاربران در صفحه فيسوكى سايت "تقاطع" كه اظهارات نورى زاده را نقل كرده ، چنين كامنت گذاشته:" چرا نتونی اقای نوری زاد؟ برو تجمع کن اما انتظار نداشته باش مثل این عکس سلف سرویس هم داشته باشی و پذیرایی بشی. اینجا شما با کارخونه شیشه نوشابه سازی دکتر سعید مرتضوی پذیرایی میشد".

  كاربر ديگرى نيز نوشته: " من در عجبم از حاكم بحرين ولي اگه تو ايران بود همشونو يجا اعدام ميكرد خودتون كه ميدونيد وقتي سالها ... حكومتمون كنه همينه ايران چه بود حالا چي شده".

  يكى از كاربران از شيعيان مخالف دولت بحرين انتقاد كرده و نوشته: "اره بحرينه ولي اينا هم گول آخوندهاي ايران رو ميخورند وگرنه بهترين زندگي رو دارن اصلا نظر من بايد اخوند رو از بين برد".

  در همين رابطه ، دكتر حسن هاشميان، استاد دانشگاه و تحليل گر سياسى نيز در صفحه "فيسبوك" خود دو عكس منتشر كرده و نوشته:" دو عکس از مخالفان حکومت بحرین و چند مسأله:

  1-عکس اول تجمع هواداران عیسی قاسم روحانی مخالف دولت بحرین که خامنه‌ای را امام خود می‌داند و مقلد آن است. به قول نوری زاد آیا حکومت ایران اجازه می دهد هواداران کروبی و موسوی جلوی منزل آنها تجمع کنند!

  2-عکس دوم محکمه رفتن علی سلمان رئیس یک حزب مخالف دولت بحرین است.علی سلمان به همراه دو وکیل و با ماشین آخرین سیستم به دادگاه رفت. دو روز بعد از این دادگاه علی سلمان در سخنان تندی خواستار استفاده مخالفین از کوکتل مولوتف در تظاهرات شد.

  3-دولت بحرین... بعد از اعتراضات خیابانی مخالفان در سال 2011 طرح آشتی ملی را مطرح کرد و از طریق آن خواستار شرکت مخالفان در انتخابات و طرح خواسته های خود از راه های قانونی شد. مخالفان شرکت در انتخابات را تحریم کردند و مانند خمینی در سال 1357 خواستار برکناری کامل دولت شدند. یعنی همان فاجعه ای که بر سر مردم ایران آمد را می خواستند در بحرین تکرار کنند".

  گفتنى است كه دولت بحرین قرار سلب تابعيت عيسى قاسم را به اتهام نقش داشتن وى در کودتا عليه دولت قانونى اين كشور و همکاری با گروه تروريستى " حزب‌الله بحرین" صادر كرد كه قاسم قبلا به اين اتهامات محکوم شده بود. به گفته مقامات بحرين اين روحانی تندرو به ولایت فقیه و تاسیس نظامی چون جمهوری اسلامی در ایران اعتقاد دارد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران