فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • محمد بن سلمان با بان‌ کی مون بر سر پشتیبانی از سازمان‌های امدادرسانی گفت‌وگو کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  شاهزاده محمد بن سلمان ولی ولیعهد سعودی، چهارشنبه ۲۲ ژوئن با بان‌ کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد دیدار و گفت‌وگو کرد. در این گفت‌وگوها، تحولات منطقه و جهان، نقش پادشاهی سعودی در امنیت و ثبات بین‌الملل و تلاش‌هایش برای حمایت از سازمان‌های وابسته به سازمان ملل به ویژه سازمان‌های حقوق بشری و امدادرسانی به بحث گذاشته شد.

  عبدالله المعلمی سفیر سعودی در سازمان ملل متحد پیشتر اعلام کرده بود که شاهزاده محمد بن سلمان چهارشنبه با بان کی مون دیدار خواهد کرد. این دیدار پس از آن صورت می‌گیرد که قرار دادن نام ائتلاف عربی به رهبری سعودی در فهرست ناقضان حقوق کودک در یمن از سوی سازمان ملل متحد، اعتراض ریاض را در پی داشت.

  پس از آن سازمان ملل، نام ائتلاف عربی را از فهرست ناقضان حقوق کودک در یمن حذف کرد.

  سخنگوی سازمان ملل متحد اعلام کرد که حذف نام ائتلاف عربی از فهرست ناقضان حقوق کودک، در پی بازنگری در مساله کودکان قربانی در یمن صورت گرفته است.

  از سویی، عادل الجبیر وزیر امور خارجه سعودی گفت که تصمیم سازمان ملل متحد در حذف نام ائتلاف عربی از فهرست ناقضان حقوق کودک به این دلیل صورت گرفت که گزارش، به اطلاعات دقیق و موثق درباره تلاش‌های ائتلاف مستند نبوده است.

  الجبیر ابراز امیدواری کرد که در آینده، در اطلاعات رسیده، دقت عمل صورت گیرد. او تاکید کرد که ائتلاف حمایت از مشروعیت در یمن، خواستار ایجاد امنیت و ثبات در یمن، مبارزه با گروه‌های تروریستی و حفظ سلامت غیر نظرمیان از جمله کودکان است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران