فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • شاهزاده محمد بن سلمان در شرکت فیس‌بوک با زاکربرگ دیدار کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  شاهزاده محمد بن سلمان ولی ولیعهد سعودی در جریان سفرش به ایالات متحده آمریکا، از مرکز شرکت فیس‌بوک دیدن کرد.

  در جریان حضورش در شرکت فیس‌بوک، شاهزاده محمد بن سلمان با مارک زاکربرگ از بنیانگذاران و رئیس شرکت فیس‌بوک، دیدار و گفت‌وگو کرد.

  هدف از سفر شاهزاده محمد بن سلمان به آمریکا که در جریان آن با باراک اوباما رئیس جمهوری این کشور دیدار کرد، نزدیک‌تر کردن روابط دو جانبه، همکاری مشترک میان دو کشور و بحث بر سر فرصت‌های سرمایه‌گذاری است. ولی ولیعهد سعودی به دره سیلیکون در کالیفرنیا هم رفت و در آنجا با شماری از مسئولان شرکت‌ها در چارچوب پروژه‌های چشم‌انداز ۲۰۳۰ سعودی و برنامه تحول ملی، دیدار کرد.

  سفر شاهزاده محمد بن سلمان شامل دیدار با مسئولان شرکت‌های غول پیکر از جمله «سیسکو»، «اوبر»، «۶ فلاگز»، «۳ام»، «داو کیمکال» و «سی وورلد» و مسئولان شرکت ‌های تکنولوژی از جمله «مایکروسافت» بود. با این شرکت توافقنامه تحول فناوری اطلاعات و پروژه‌های توسعه آموزشی امضا شد.

  تبین چشم‌انداز ۲۰۳۰ سعودی، استفاده از دستاوردهای شرکت‌‌ها، بهره‌مندی از شرکت‌های غول پیکر آمریکایی در برآورد کردن نیازهای سعودی و گفت‌وگو بر سر فرصت‌های شرکت‌های ملی در صادرات محصولاتشان به بازارهای جهانی، از جمله اهداف سفر شاهزاده محمد بن سلمان به آمریکا بود.

  در این سفر همچنین با شماری از مسئولان شرکت‌های صنعت نظامی دیدار صورت گرفت. شاهزاده محمد بن سلمان با رئیس و اعضای شرکت‌های هواپیما سازی بوئین، ریپیون برای صنای دفاعی و لوکهید مارتن، به صورت جداگانه‌، دیدار و گفت‌وگو کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران