فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • شاهزاده محمد بن سلمان: با آمریکا در برابر تروریسم ایستاده‌ایم

  کارتر:برای شکست داعش و جلوگیری از نفوذ ایران در منطقه با ریاض هماهنگی می‌کنیم

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  شاهزاده محمد بن سلمان ولی ولیعهد سعودی، که در یک سفر رسمی در آمریکا به سر می برد روز جمعه در دیدار با آشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا، گفت، پادشاهی سعودی با درک شرایط حساس منطقه‌ای بر رویارویی با تروریسم و خطرات درگیری‌های ناشی از آن تاکید می کند.

  محمد بن سلمان گفت:«ایالات متحده آمریکا در مبارزه با تروریسم در کنار سعودی قرار گرفته است».

  ولی ولیعهد سعودی گفت:« من امروز در این شرایط بسیار حساس به کشور همپیمان سعودی آمده‌ام. منطقه ما در حال حاضر در برابر خطرات بسیار زیادی قرار گرفته است ما خطرهایی مانند تروریسم، بی ثباتی برخی کشورها و دخالت‌ برخی کشورهای منطقه در امور داخلی دیگر کشورها روبرو هستیم».

  وی افزود:« ایالات متحده آمریکا و متحدانش برای مقابله با خطراتی که ممکن است به طور کلی جهان را تحت تاثیر قرار دهد، نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. ما نیز به نوبه خود برای مقابله با این مشکلات با جدیت تمام تلاش می کنیم».

  وزیر دفاع آمریکا:همکاری با سعودی را بیشتر می کنیم

  از سوی دیگر اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا در دیدار خود با شاهزاده محمد بن سلمان، گفت:« ما به منظور مقابله با تهدیدات تروریستی که همه منطقه را تحت تاثیر قرار داده، راه‌هایی برای همکاری و هماهنگی بیشتر میان واشنگتن و ریاض در نظر گرفته‌ایم ».

  کارتر افزود:«ما راه‌های افزایش همکاری میان سعودی و آمریکا در زمینه تهدیدات امنیتی که منطقه با آن روبروست، شکست داعش، بحران یمن وجلوگیری از نفوذ و دخالت‌های ایران در کشورهای منطقه را بررسی کردیم».

  ما علاوه بر مسائل مبارزه با تروریسم و دیگر مسائلی که به آنها اشاره کردم در باره گسترش هماهنگی میان نیروهای ویژه برای عملیات مشترک نیز به توافق رسیدیم».

  در همین سخنگوی کاخ سفید شامگاه پنجشنبه 16 ژوئن گفت، شاهزاده محمد بن سلمان روز جمعه با باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده ملاقات می کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران