.
.
.

وزیر دفاع عراق: در داخل فلوجه می جنگیم و داعش در حال فروپاشی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خالد العبیدی وزیر دفاع عراق، اظهار داشت که حمله به فلوجه از چندین محور صورت می گیرد و این گروه در حال فروپاشی است. او فاش کرد که نیروهایش در داخل فلوجه می جنگند.

العبیدی تاکید کرد که نیروهای مشترک عراقی، به پیشرفت های در جبهه جنوبی فلوجه دست یافته اند. او تاکید کرد که کُندی در پیشروی به دلیل تلاش برای حفظ جان غیر نظامیان و فراهم کردن گذرگاهای امن برای آنها است.

در همین حال، نیروی هوایی ائتلاف و جنگنده های عراقی، شامگاه شنبه، مناطق جنوبی فلوجه را به منظور بمباران مواضع «داعش» در مناطق جبیل، نزال و الصناعی هدف قرار دادند.

بر اساس این گزارش، هدف از این بمباران ها، فراهم کردن زمینه برای حمله گسترده ای است که احتمالا امروز آغاز شود.

بنا به گزارش ها، عملیات با کنترل دو منطقه الفلاحات و الصبیحات آغاز شده و نیروهای عراقی جهت حملات گسترده تر، توپخانه و موشک های خود را در اطراف فلوجه نصب کردند. در مقابل داعش نیز با قرار دادن عناصر خود در کنار پل فلوجه، از عبور خانواده ها و فرار به سمت مناطق آمن جلوگیری می کند.

منابع نظامی عراق، گفته اند که دستگاه مبارزه با تروریسم، در راس این حمله خواهد بود و پلیس انبار، ارتش و پلیس اتحادی، آنها را کمک خواهند کرد. این در حالی است که نگرانی از مشارکت شبه نظامیان بدر با پلیس اتحادی نیز وجود دارد.

در جبهه موصل نیز، اتاق عملیات نینوی، از آمادگی نیروهای عراقی برای آغاز عملیات در جنوب موصل خبر داد.