.
.
.

قزاقستان: تمامی عوامل حمله تروریستی خونبار "آق‌تپه" دستگیر شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کمیته امنیت ملی در قزاقستان اعلام کرد تمامی عوامل خونین‌ترین حمله تروریستی تاریخ این کشور شناسایی و دستگیر شدند. حملات تروریستی روز شنبه پنجم ژوئن در شهر آق‌تپه در شمال غرب قزاقستان به کشته شدن ۴ غیرنظامی و ۳ تن از نیروهای امنیتی این کشور انجامید.

به گزارش خبرگزاری رویترز، کمیته امنیت ملی قزاقستان توضیح بیشتری در خصوص این دستگیری‌ها ارائه نداد، تنها اعلام کرد سلاح‌های تمامی عوامل مرتبط با حمله تروریستی اخیر ضبط و این افراد بازداشت شدند.

روز جمعه گذشته هم کمیته امنیت ملی قزاقستان اعلام کرد یگان نیروهای ویژه قزاقستان با حمله به یک آپارتمان مسکونی، چهار "تروریست" را به قتل رساندند. بر پایه همین گزارش یک فرد دیگر هم به هنگام فرار در خیابان به ضرب گلوله نیروهای امنیتی از پای درآمد.

نورسلطان نظربایف، رییس جمهوری قزاقستان، دو روز پیش، اسلام‌گرایان تندرو را به طراحی و اجرا عملیات تروریستی اخیر در این کشور متهم کرد. رییس جمهوری قزاقستان تاکید کرد این افراد به دستور "خارجی" اقدام به انجام عملیات تروریستی نمودند.

در جریان حملات تروریستی روز پنجم ژوئن یک پایگاه نیروهای گارد ملی و فروشگاه‌های اسلحه در شهر آق‌تپه مورد حمله قرار گرفت. در جریان درگیری‌ها و تعقیب و گریز پس از این حملات، دست‌کم ۱۸ تن از افراد مظنون به شرکت در این حملات تروریستی کشته شدند.