فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • عراق..نیروهای«حشد شعبی» دهها نفر را در الصقلاویه در مدرسه‌ای بازداشت کردند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  منابع عراقی روز شنبه 11 ژوئن گزارش دادند که شبه نظامیان حشد شعبی، دهها نفر از اهالی الصقلاویه را در مدرسه ای در منطقه الصبیحات در شرق فلوجه، بازداشت کرده اند.

  این منابع گفته اند که شبه نظامیان عصایب، دهها نفر را در مدرسه البیادر در منطقه الصبیحات واقع در جنوب فلوجه بازداشت کرده و به اعدام برخی از آنها اقدام کرده اند.

  این خبر از جمله شمار زیادی از گزارش ها در روزهای اخیر است که درباره جنایت های شبه نظامیان حشد شعبی از جمله اعدام و شکنجه بازداشت شدگان منتشر شده است. سازمان ملل اینگونه جنایت ها که اغلب با ویدیو و تصاویر همراه بوده، محکوم کرده است.

  شیوخ عشایر منطقه و نیز شماری از نمایندگان پارلمان عراق، بر لزوم انتقال پرونده امنیتی الصلقلاویه و دیگر مناطق آزاد شده از داعش، به پلیس اتحادی و حشد عشایر تاکید کرده اند.

  از سوی دیگر، یحیی الزبیدی سخنگوی عملیات مشترک اعلام کرد که گروه داعش، به یک قتل عام در دو قبیله البوصالح والبوحاتم در غرب فلوجه دست زده است.

  پس از کنترل منطقه الشهداء، نیروهای عراقی، هم اکنون در 3 کیلومتری مرکز فلوجه قرار دارند. درگیری ها میان نیروهای عراقی از یک سو که از سوی جنگنده های ائتلاف بین الملل حمایت می شوند، و عناصر داعش از سوی دیگر، در مناطق اطراف فلوجه ادامه دارد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران