فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ده‌ها کشته و زخمی در دو انفجار هم‌زمان در منطقه سیده زینب دمشق

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  دو انفجار هم‌زمان که یکی از آن‌ها انتحاری بود، منطقه سیده زینب در جنوب دمشق را هدف قرار داد.

  رسانه‌های دولتی سوریه شمار کشته شدگان این دو انفجار را ۸ تن اعلام کرد اما دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید که در این دو انفجار، دستکم ۲۰ تن کشته شده‌اند.

  گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، مسئولیت این انفجارها را بر عهده گرفت.

  رسانه‌های دولتی سوریه گزارش داده‌اند که در دو انفجار که یکی از آن‌ها انتحاری با استفاده از جلیقه انفجاری بود و دیگری به وسیله یک خودروی بمب‌گذاری شده روی داد، دستکم ۸ تن کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

  این رسانه‌ها جزئیات بیشتری درباره خبر منتشر نکرده‌اند. سال گذشته سه انفجار بزرگ در منطقه سیده زینب دمشق روی داد که در اثر آن‌ها، ده‌ها تن کشته و زخمی شدند. گروه داعش مسئولیت آن انفجارها را نیز بر عهده گرفته بود.

  دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید که شمار کشته شدگان منطقه سیده زینب که در آن یکی از مزارهای مقدس شیعیان قرار دارد، به ۲۰ تن رسید.

  منطقه سیده زینب که به زینبیه نیز شهرت دارد، در حومه دمشق واقع است. این منطقه حفاظت شده است و نیروهای حزب‌الله لبنان، از متحدان اصلی نظام بشار اسد، در آن حضوری چشم‌گیر دارند.

  معمولا شبه‌نظامیان ایرانی، عراقی و افغان پیش از اعزام به جبهه‌های نبرد در سوریه، به منطقه سیده زینب برده می‌شوند.

  خبرگزاری اعماق وابسته به داعش اعلام کرد که این گروه، مسئولیت انفجارهای منطقه سیده زینب را بر عهده گرفته است. البته داعش می‌گوید که سه انفجار انتحاری روی داده؛ دو تای آن‌ها به وسیله جلیقه‌های انفجاری بود و یکی به وسیله یک خودروی بمب‌گذاری شده.

  تصاویری که تلویزیون دولتی سوریه پخش کرد، آسیب‌های فراوانی به بازاری پر ازدحام را نشان می‌دهد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران