فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ولد الشیخ احمد:برغم اختلاف نظر دو هیئت یمنی بر اصول کلی به توافق رسیدند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  اسماعیل اولد شیخ احمد فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن روز شنبه 11 ژوئن اعلام کرد در جلسه‌ای که روز جمعه با سران هیئت‌های شرکت کننده در مذاکرات صلح یمن در کویت داشت، مسائلی مانند اداره امور امنیتی، راه اندازی خدمات دولتی و آزادی زندانیان و بازداشت شدگان در حضور دو طرف مناقشه و بررسی شد.

  ولد الشیخ در یک بیانیه مطبوعاتی در باره جلسه روز گذشته، گفت:«به رغم برخی اختلاف‌ها در دیدگاه‌ها، اما دو طرف بر اصول کلی و محوری اتفاق نظر دارند».

  نماینده ویژه سازمان ملل افزود:« تعیین جدول زمانی برای برداشتن گام‌های عملی موارد مورد توافق هنوز در قید مذاکرات دو طرف است».

  ولد الشیخ اظهار داشت:« احزاب یمنی تعهد کردند که طی ماه مبارک رمضان برای رسیدن به صلحی پایدار در یمن بیشترین تلاش خود را بکنند».

  منابع نزدیک به دو هیئت‌های نمایندگی یمنی در کویت فاش کردند که نشست مستقیم روز گذشته میان اعضای دو هیئت که با حضور نماینده سازمان ملل متحد پس از یک وقفه دو هفته‌ای صورت گرفت، شاهد بحث‌های داغ و اختلاف نظرهای فراوانی در باره مسائل امنیتی، موضوع بازداشت شدگان ودیگر جنبه سیاسی بوده است.

  در حالی که حوثی بر مشارکت سیاسی و تشکیل دولتی فراگیر قبل از هر گونه اقدامات امنیتی و نظامی، اصرار می ورزند، دولت عبدربه منصور هادی بر اجرای قطعنامه شماره 2216 شورای امنیت، خروج شبه نظامیان حوثی از شهرستان‌ها، تحویل سلاح، بازسازی نهادهای دولتی و پایان دادن به کودتا تغییرات ناشی از آن تاکید می کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران