فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مهم‌ترین پایگاه مرزی داعش با ترکیه به محاصره جنگجویان کُرد و عرب درآمد

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش داده است که نیروهای ائتلاف سوریه دموکراتیک که از سوی آمریکا پشتیبانی می‌شود، روز جمعه ۱۰ ژوئن، کنترل آخرین جاده منتهی به شهر منبج تحت تصرف گروه دولت اسلامی موسوم به داعش را در دست گرفتند و بدین ترتیب، محاصره شهر را تکمیل کردند.

  نیروهای ائتلاف سوریه دموکراتیک که از جنگجویان کُرد و عرب تشکیل شده، با پشتیبانی هوایی امریکا، هفته گذشته موفق شدند مناطقی هم مرز با ترکیه را کنترل کرده و بدین ترتیب، ارتباط مناطق تحت تصرف داعش را با جهان خارج از آن، قطع کردند.

  این در حالی است که گروه داعش در جبهه‌های دیگری هم در سوریه و هم در عراق، درگیر جنگ است و مناطق تحت تصرف خود را رفته رفته از دست می‌دهد.

  به گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه، نیروهای ائتلاف سوریه دموکراتیک، شامگاه پنجشنبه، موفق شده بودند که آخرین اتوبان منتهی به منبج را در تیررس خود قرار دهند. منبج پایگاه اصلی داعش در مناطق مرزی با ترکیه در غرب رود فرات به شمار می‌آید.

  پس از آن بامداد جمعه، نیروهای ائتلاف سوریه دموکراتیک، کنترل این جاده را در دست گرفتند.

  رامی عبدالرحمن مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید که تمام جاده‌های خروجی منبج، قطع شده و این شهر به طور کامل محاصره شده است.

  نیروهای ائتلاف سوریه دموکراتیک، در استان الرقه نیز پیشروی کرده‌اند. در این استان نیروهای دولتی با پشتیبانی هوایی روسیه، موفق شده بودند مناطقی را از گروه داعش باز پس گیرند.

  گزارش‌ها حاکی از آن است که در درگیرهای اطراف منبج، دستکم ۱۶۰ تن از شبه‌نظامیان داعش، کشته شدند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران