فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اخبار ضد و نقیض درباره زخمی شدن ابوبکر البغدادی

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  مسئولانی آمریکایی و عراقی می‌گویند که نمی‌توانند گزارش‌های منتشره درباره زخمی شدن ابوبکر البغدادی رهبر گروه دولت اسلامی موسوم به داعش را تایید کنند.

  به گزارش خبرگزاری رویترز، کلنل کریس گارفر از سخنگویان ائتلاف بین‌الملل به رهبری آمریکا گفته است:‌ «در جریان گزارش‌های که منتشر شده قرار گرفته‌ام اما چیزی که این گزارش را تاکید کند هنوز در دست ندارم».

  مسئولان امنیتی عرب و کرد در شمال عراق نیز گفتند که نمی‌توانند گزارش‌های حاکی از زخمی شدن البغدادی را تایید کنند.

  تلویزیون السومریه به نقل از منابع محلی در استان نینوا در شمال عراق گزارش داده است که البغدادی به همراه شماری دیگر از رهبران داعش، شامگاه پنجشنبه در حمله هوایی ائتلاف بین‌الملل به یکی از پایگاه‌های فرماندهی این گروه در نزدیک مرزهای سوریه، زخمی شده‌اند.

  این شبکه خبری، ارتباطات نزدیکی با سیاستمداران شیعه و نیروهای عراقی دارد که در حال جنگ علیه داعش هستند.

  این شبکه تلویزیونی تا کنون چند بار گزارش‌هایی از زخمی شدن البغدادی و احتمال کشته شدن او منتشر کرده است.

  ابوبکر البغدادی که نام حقیقی‌اش ابراهیم السامرائی است، پس از آن‌که گروه داعش مناطق وسیعی از شمال عراق و سوریه را تصرف کرد، خود را به عنوان «خلیفه» معرفی کرد.

  گروه داعش در سوریه و عراق تحت فشارهای زیادی قرار دارد و مساحت مناطقی که در سال ۲۰۱۴ تصرف کرده، کاسته شد، مساله‌ای که باعث شد توانایی رهبران این گروه برای رفت و آمد و مخفی شدن در مکان‌های امن، کاهش یابد.

  ایالات متحده آمریکا، در سال جاری تشدید جنگ با گروه داعش از راه حملات هوایی و اعزام شمار بیشتری از سربازان برای دادن مشورت به نیروهای هم‌پیمان را اعلام کرده است.

  یک مقام مسئول در سازمان اطلاعات کردستان عراق و یک مسئول عربی در منطقه باعج در غرب موصل به خبرگزاری رویترز گفته‌اند که ائتلاف بین‌الملل، شامگاه پنجشنبه حملات هوایی انجام داده اما اطلاعاتی برای تایید زخمی شدن البغدادی در دست ندارند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران